Report 6. kolo - 1.FC Slovácko - FK Pardubice

Žluté karty: 80. Hofmann, 80. M. Petržela - 58. Surzyn
Červené karty: 69. Kalabiška
Počet diváků: 1980
Sestava Slovácka: Nemrava - Reinberk, Kadlec, Hofmann - Sadílek (45. Hellebrand), Petržela (84. Kliment), Navrátil, Kohút (74. Daníček), Kalabiška, Havlík - Cicilia
Sestava soupeře: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn - Cadu (71. Sláma), Solil, Jeřábek, Hlavatý (90. Čihák), Pfeifer (83. Petráň) - P. Černý (71. Ewerton)

Slovácko podlehlo Pardubicím 0:1

Slovácko v předehrávce 6. ligového kola prohrálo doma s nováčkem z Pardubic 0:1. Branka padla až v poslední minutě poté, co Slovácko hrálo po zásahu VARu déle než dvacet minut v oslabení.

Úvodní minuty nabídly opatrný fotbal z obou stran a mnoho šancí k vidění nebylo. Aktivitou se hosté dokonce vyrovnali modro-bílým. První šanci měl hostující Cadu, ale minul branku. K dalším ohrožením svatyní na obou stranách dlouho nedošlo.

Až v samotném závěru Slovácko svého soupeře přimáčklo a bylo několikrát blízko gólu. Kadlecovu ránu skvěle vychytal Boháč, Cicilia v těžké pozici zakončil mimo. Konec poločasu orámovaly dva rohy, které ale hosté přestáli.

Slovácko začalo druhý poločas dobrou šancí, ale Navrátil sám před gólmanem šel do kličky, po které už se stihla obrana Pardubic vrátit a akci překazit. Zlom utkání pak přišel v 69. minutě. Po nenápadném zákroku na útočné polovině dostal Kalabiška nejdříve žlutou kartu, kterou následně VAR změnil na červenou.

Domácí se museli více bránit početní převaze. Přesto dokázal hrozit Hellebrand a po něm i Cicilia. Oběma ale chybělo lepší postavení. Pohromu pro domácí přinesla až úplně poslední minuta nastavení. Krátká kombinace skončila ranou Michala Surzyna pod břevno. Následně rozhodčí zápas ukončil.