Report 8. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

1:2

Góly: 90. Potočný - 53. Kliment (pen.), 61. Navrátil
Žluté karty: 38. Jánoš, 44. Tetour , 50. Pokorný, 79. Fleišman - 40. Havlík, 50. Hofmann, 78. Kalabiška
Sestava Slovácka: Nemrava - Šimko, Kalabiška, Kadlec, Hofmann - Sadílek, Navrátil (89. Rezek), Jurečka (89. Srubek), Havlík - Kubala (67. Kohút), Kliment (76. Reinberk)
Sestava soupeře: Laštůvka (C) – Ndefe (56. Fillo), J. Pokorný, Stronati, Fleišman – de Azevedo (72. Mena), Jánoš, Daniel Tetour, Kaloč (56. Kuzmanović), Holzer (66. D. Buchta) – Zajíc (56. Potočný).

Souboj Kalabišky s ostravskými útočníky, autor: ČTK
202101_OVASLO.JPG

Slovácko v dohrávce 8. ligového kola zavítalo do Ostravy, kde po brankách Klimenta a Navrátila zvítězilo 2:1.

Hráči Slovácka mohli udeřit hned v první minutě, když Sadílkův aut skončil u Václava Jurečky, který vystřelil zpoza pokutového území, ale gólman Laštůvka zasahovat nemusel, když míč zblokoval jeden z domácích hráčů.

Následné minuty přinesly fotbal, který se odehrával mezi šestnáctkami, ale ani jeden z týmů se k ohrožení soupeře nedostal.

První zakončení na branku tak přišlo ve 20. minutě kdy se Filip Kubala rozběhl ve středu hřiště a namířil si to mezi obránce Baníku přímo směrem na Laštůvku. Po skluzu Ndefeho však jeho střele chyběla patřičná razance.

Slovácko bylo i nadále aktivnější a ve 28. minutě se po postupné akci míč dostal k Navrátilovi, který ve vápně hlavou sklepl balón pro Lukáše Sadílka, jenž pálil na Laštůvku, který tečovaný míč reflexivně vyrazil.

Slovácko Baník zatlačilo před vlastní pokutové území, ale Laštůvku se překonat nepodařilo. Baník měl v samotném závěru první půle zajímavou standardní situaci, ale gólovou naději ukončil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Druhý poločas začal nejprve zajímavou šancí domácích, ale zakončení Pokorného nakonec mezi tři tyče nemířilo. Na druhé straně hlavičkoval Stanislav Hofmann, ale Laštůvka míč vytáhl na rohový kop.

Následující minuty přinesly vzrušení na hřišti, když se nejprve po zákroku v pokutovém území strhla roztržka, která vyústila ve žlutou kartu pro Hofmanna s Pokorným, ale následně VAR situaci přezkoumal a v 53. minutě následoval pokutový kop pro Slovácko. Míč si postavil Jan Kliment a Slovácko mohlo slavit - 1:0.

Slovácko bylo i nadále aktivní a v 61. minutě přišlo zakončení Kubaly, který mířil k tyči prudkou střelou. Jeho šanci sice Laštůvka vyrazil, ale dobíhající Navrátil zvýšil na 2:0, když propálil vše, co mu stálo v cestě ranou z první.

I když bylo Slovácko i nadále aktivní, tak domácí mohli v 73. minutě snížit první střelou na branku v zápase, když Patrizio Stronati předvedl nůžky a prostřelil Nemravu. Sudí však po přezkoumání situace branku neuznali pro postavení mimo hru.

Baník se dočkal snížení v samotném závěru utkání v první minutě nastavení, kdy se hlavou prosadil Roman Potočný, který snížil na konečných 1:2.

Více už se v zápase nestalo, a Slovácko se tak mohlo radovat z výhry 2:1, kterou si upevnilo čtvrté místo tabulky.