Report 11. kolo - 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha

1:2

Góly: 14. Jurečka - 16. Juliš, 84. Pavelka
Žluté karty: 38. Kliment, 71. Kalabiška - 50. Moberg Karlsson, 90. Juliš
Sestava Slovácka: Bajza - Reinberk, Kalabiška, Kadlec, Hofmann - Sadílek (89. Kubala), Navrátil (89. Hellebrand), Kohút (73. Petržela), Jurečka (81. Mareček), Havlík - Kliment
Sestava soupeře: Nita - Pavelka, Čelůstka, Hancko - Vindheim, Ladislav Krejčí ml., Souček (60. Sáček), Dočkal, Ladislav Krejčí st. (90. Matěj Hanousek) - Moberg Karlsson (80. Plavšić), Juliš

Slovácko podlehlo Spartě

Utkání začalo náznaky šancí na obou stranách, ale o první střelu na bránu se až v 6. minutě postaral Kalabiška. Nadějný pokus ale mířil do míst, kde operoval Nita. Bajzu dvakrát za sebou zkoušel ohrožoval Ladislav Krejčí mladší, ale ani jednou nebyl jeho pokus přesný.

Slovácko hrálo často s míčem na kopačkách a dobrou práci na útočné polovině zúročilo gólem. Kohút poslal dobrý centr do vápna a Kadlec našel na vzdálenější tyči Václava Jurečku, který svou první brankou v sezoně poslal Slovácko do vedení.

Jenže to netrvalo příliš dlouho. Podobnou akci na druhé straně předvedla Sparta a Krejčí našel Lukáše Juliše, který poslal míč do odkryté branky. Domácí nicméně nadále hráli pozorně a dokázali Letenské ve středu hřiště přehrávat. Do poločasu ale více šancí nebylo.

Po akci Navrátila na levé straně se k míči dostal Kliment a z otočky střelou těsně nad uvedl první poločas. Pak se prosadil Karlsson, ale VAR odhalil před jeho trefou faul. Pak mohl rozhodnout utkání Kalabiška, který si počíhal na centr na vzdálenější tyči, ale míč kolem tyče neprotlačil.

Utkání rozhodl v závěru David Pavelka, když se po akci na pravé straně prosadil střelou k tyči. Slovácko si v závěru poločasu vytvořilo tlak, ale brankář Nita nemusel předvést žádný mimořádný zákrok a utkání skončilo výsledkem 1:2 pro hosty.