Report 12. kolo - Zbrojovka Brno - 1.FC Slovácko

Góly: 85. Vaněk (pen.), 90. Fousek - 76. Srubek
Žluté karty: 24. Srubek
Červené karty: 84. Kadlec
Sestava Slovácka: Bajza - Šimko, Srubek, Reinberk (80. Tomič), Kadlec - Sadílek (80. Kalabiška), Petržela (63. Navrátil), Hellebrand (63. Jurečka), Havlík, Daníček - Kliment
Sestava soupeře: Šustr - Kotula (82. Hladík), Dreksa, Jakub Šural, Bariš - Štepanovský (82. Reiter), Čermák (10. Vaněk), Sedlák, Šumbera (62. Fousek) - Pachlopník (62. Přichystal) - Růsek

Slovácko odjelo z Brna nakonec bez bodů

Slovácko ve 12. ligovém kole zajíždělo do Brna, kde sice vedlo 1:0 díky trefě Srubka, ale vedení neudrželo a nakonec odjíždělo s prázdnou.

Slovacko bylo v první čtvrthodině aktivnější, ale připsalo si pouze dva rohové kopy po zblokovaných centrech do šestnáctky.

Domácí na druhé straně podnikli v 19. minutě rychlý brejk, ale Šumberovo zakončení mířilo mimo tři tyče. Zakončení Štěpanovského o chvíli později pak zlikvidoval gólman Bajza

Ve 37. minutě se zrodila velká šance Slovácka. Kliment dostal krásný centr do vápna, kde domácí obránci úplně zaspali a dostal prostor k hlavičce, která se od břevna odrazila na brankovou čáru. I když to vypadalo, že míč skončil za brankovou čárou, tak po konzultaci s VAR branka nebyla uznána a následoval pouze rohový kop.

Slovácko v závěru prvního poločasu Zbrojovku zatlačilo, nejprve se ve skrumáži snažil prosadit Kliment, v posledních vteřinách pak prudce zakončoval Milan Petržela s jehož pumelicí měl gólman Šustr plné ruce práce.

První minuty druhého poločasu nabídly několik brejkových situací na obou stranách, ale oba týmy doplácely na špatnou finální přihrávku.

V 67. minutě přišla velká šance druhé půle. Přichystal se ve sprintu po levé straně protáhl kolem Kadlece do šestnáctky, míč nakonec ještě dával pod sebe, ale vracející se Jaromír Srubek na poslední chvíli skvěle zasáhl a odehrál míč na roh.

Na druhé straně se po individuální akci dostal k zakončení Václav Jurečka, ale domácí gólman si s nepříjemnou střelou nakonec, za přispění obránců, poradil.

V 76. minutě se již Slovácko radovalo z vedoucí branky, když se po standardní situaci Marka Havlíka prosadil novic v sestavě Jaromír Srubek - 0:1!

V 85. minutě však brněnská Zbrojovka vyrovnala, když po závaru v pokutovém území vyrazil rukou míč směřující do sítě Michal Kadlec a následoval pokutový kop, který proměnil Vaněk.

V poslední minutě měli domácí ještě výhodu přímého volného kopu z hranice pokutového území, po kterém se prosadil Adam Fousek a rozhodl o výhře Zbrojovky.