Report 13. kolo - 1.FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň

Góly: 11. Kalabiška, 50. Hofmann, 80. Sadílek, 90. Kubala
Žluté karty: 70. Kohút, 71. Kalabiška, 72. Kubala - 34. M. Havel
Červené karty: 78. M. Havel
Sestava Slovácka: Nemrava - Šimko, Kalabiška, Hofmann - Sadílek, Petržela (79. Tomič), Navrátil (79. Srubek), Kohút (70. Kubala), Jurečka (66. Kliment), Havlík, Daníček
Sestava soupeře: Hruška – Havel, Hejda, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák (64. Káčer) - Kayamba (35. Ondrášek), Beauguel (64. Mihálik), Ba Loua (87. Alvir)

Kalabiška vstřelil první branku zápasu. Foto: MAFRA
202012_SLOPLZ.JPG

Slovácko zvítězilo ve 13. kole nad Plzní vysoko 4:0. Domácí šli do vedení brzy, když skóre otevřel Kalabiška. Po přestávce se pak prosadil Hofmann. Slovácko kontrolovalo zápas a po vyloučení hostujícího Havla vstřelil další branku Sadílek a účet zápasu podtrhnul střídající Kubala. Lukáš Sadílek si v utkání připsal gól a dvě asistence.

Domácí začali velmi dobře a vypracovali si soustavný tlak. Příležitost Petržely ze strany ještě brankou neskončila, gólman Hruška zasáhl pohotově. V 11. minutě se už modro-bílí radovali, když po centru Petrželovu střelu vyrazil hostující brankář k Janu Kalabiškovi, který míč dopravil do sítě.

Jednu z mála šanci hostů v zápase měl Hejda, ale Nemrava si pouze připsal zákrok. Na druhé straně střílel Kohút, ale pouze do náruče Hrušky.

Velmi aktivní Petržela pak donutil zasáhnout Hrušku obstřelem zpoza vápna. Ve vzduchu visela branka, ale domácím se nepodařilo vypracovaný tlak proměnit v gólové zakončení.

Mrzet je to ovšem nemuselo. Po pauze navázali na vynikající výkon a pět minut po startu druhé půle se prosadil po přihrávce Sadílka Stanislav Hofmann. Následně si Nemrava připsal úspěšné zákroky proti střelám Ba Louy a Buchy.

Slovácku se ovšem jinak dařilo i bez vykartovaného Kadlece velmi pozorně bránit. V 78. minutě navíc hostující Havel obdržel po loktu na Navrátila druhou žlutou kartu a domácí mohli dohrát pohodlnou přesilovku.

Tu navíc hned dvakrát zužitkovali. Nejdřív Šimkův centr do vápna skvěle zužitkoval Lukáš Sadílek a v poslední minutě základního času ještě tentýž hráč nabídl střeleckou pozici Filipovi Kubalovi, který míč bez potíží umístil a zvýšil na konečných 4:0. V nastavení ještě Nemrava skokem k tyči zlikvidoval pokus Limberského a Slovácko mohlo začít slavit vítězství v posledním domácím utkání roku 2020.