Report 14. kolo - FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko

2:3

Góly: 20. Klíma, 86. Škoda - 34. Kliment, 75. Jurečka, 80. Daníček (pen.)
Žluté karty: 42. Mazáň, 61. Klíma, 71. Túlio, 79. Mikulec - 73. Tomič
Sestava Slovácka: Nemrava - Šimko (62. Reinberk), Kadlec, Hofmann - Sadílek, Petržela (62. Jurečka), Navrátil (81. Srubek), Kohút (81. Kubala), Havlík, Daníček - Kliment (70. Tomič)
Sestava soupeře: Mikulec - Tatajev, Šimek, Křapka - Fulnek, Túlio, Mareš (70. Janošek), Mazáň - Budínský - Graiciar, Klíma (70. Drchal)

Slovácko vyhrálo v Boleslavi 3:2

Slovácko si v posledním zápase roku 2020 předběžně nadělilo tři body, když den před Štědrým dnem dokázalo otočit utkání v Mladé Boleslavi.

První desetiminutovka se nesla ve znamení aktivní hry, která však na obou stranách končila před pokutovým územím. Aktivní hra Slovácka i poté přinesla několik náznaků šancí, ale první střela směrem k brance soupeře přišla až v 18. minutě, kdy z hranice 20 metrů zakončoval Kohút.

Bohužel na druhé straně stačila první vážnější šance a centr z pravé strany uklidil do brány Klíma - 1:0.

Domácí vedoucí branka povzbudila a v následujících minutách převzali iniciativu na míči. Ve 27. minutě následovala série rohových kopů a při jednom z nich se vyznamenal gólman Nemrava, který na brankové čáře zkrotil hlavičku Túlia.

Slovácko se oklepalo a opět bylo aktivní. Se zvýšenou aktivitou přišla i vyrovnávací branka, když ve 34. minutě Marek Havlík vyslal do úniku Jana Klimenta, který se nemýlil - 1:1.

Slovácko bylo ve zbytku poločasu aktivnější, ale střela Patrika Šimka těsně minula bránu a tvrdou ránu Havlíka nadvakrát zkrotil domácí gólman.

Druhý poločas začal obdobně jako ten první, kdy aktivita obou týmů končila před pokutovým územím.

V 61. minutě sice domácí dosáhli vstřelené branky, ale praporek pomezního vystřelil ihned nahoru. Rozhodnutí pomezního potvrdil i VAR a branka tak kvůli ofsajdu neplatila. Na druhé straně Jan Kliment nedosáhl na centr Navrátila.

V 75. minutě se již skóre měnilo. Po kombinační akci na levé straně poslal Lukáš Sadílek míč do pokutového území, kde se hlavou prosadil střídající Václav Jurečka a Slovácko vedlo 2:1.

V 80. minutě to bylo již 3:1 pro Slovácko, když se z pokutového kopu prosadil kapitán Daníček. Penaltové situaci předcházela šance Tomiče, který byl v úniku zfaulovaný domácím gólmanem Mikulcem.

Mladá Boleslav vstřelila kontaktní branku v 86. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Michal Škoda - 2:3.

Další branka však již nepadla, a tak Slovácko potvrdilo body ze zápasu s Plzní a v Mladé Boleslavi zvítězilo 3:2.