Report 15. kolo - 1.FC Slovácko - Městský fotbalový klub OKD Karviná

2:0

Góly: 51. Daníček (pen.), 58. Kliment
Žluté karty: 44. Hofmann - 3. Papadopulos, 60. Šindelář
Sestava Slovácka: Nemrava - Reinberk, Kadlec, Hofmann - Sadílek (83. Šimko), Petržela (26. Jurečka), Navrátil, Kohút (68. Kalabiška), Havlík, Daníček - Kliment
Sestava soupeře: Neuman - Santos, Dramé, Šindelář, Twardzik - Mangabeira (61. Mikuš) - Herc (79. Tavares), Ostrák, Smrž, Bartošák - Papadopulos

Slovácko porazilo Karvinou

Slovácko zvítězilo v prvním utkání v roce 2021 nad Karvinou 2:0. Domácí v prvním poločase gól nevstřelili, ale po pauze se z penalty prosadil Vlastimil Daníček a krátce na to potvrdil výhru Slovácka Jan Kliment. Utkání mohli hosté zdramatizovat, ale jejich penaltu skvěle zlikvidoval Nemrava.

Utkání v mrazivém lednovém odpoledni začalo po kratičké zimní pauze v dobrém tempu. Slovácko si vypracovalo tlak, ale nedařilo se mu propracovat k výraznějším šancím. To se povedlo až v 17. minutě z kontru Petrželovi, ale v dobré pozici se ukopl a míč skončil na tribuně. O pár minut později odešel po jednom ze soubojů ze hřiště a následně musel rychlý křídelník Slovácka z utkání odstoupit. Na hřišti jej nahradil Jurečka.

Další šanci měl Kliment, ale jeho střela z hranice vápna nebyla dobře umístěná. Před Nemravou se na druhé straně zjevil Papadopulos, ale svou šanci zakončil jen do náruče Nemravy. Domácí brankář byl úspěšný i v samotném závěru poločasu, kdy se podařilo hostům vytvořit tlak, ale slováckému gólmanovi se podařilo vyřešit nepřehlednou situaci vyboxováním míče.

Druhý poločas pro Slovácko začal ideálně. Po jedné z úvodních akcí zahrál hostující Herc ve vápně rukou a po zásahu VARu domácí kopali penaltu. Tu si postavil kapitán Vlastimil Daníček a poslal Slovácko do vedení.

Navíc o sedm minut později Slovácko odskočilo na dvě branky. I nadále pokračovalo v dobrém výkonu a Sadílkův roh propadl až na zadí tyč, kam se prosmýkl Jan Kliment a hlavou poslal míč do sítě. Pak domácím zamrazilo, když chyboval v rozehrávce Nemrava a jen se štěstím míč neskončil v domácí bráně.

Karviná dokázala zatlačit a Nemrava měl čím dál více práce. Herc ještě branku netrefil, ale Mikuš usadil míč z bezprostřední blízkosti pod Nemravu, který skvěle zasáhl. Následně po ruce Havlíka v 73. minut kopali hosté také penaltu, ale Papadopulosovu přízemní střelu k tyči Nemrava bravurně vyčíhal.

Definitivně zlomit odpor hostujícího týmu mohl Kliment, ale situaci před brankářem Neumanem řešil střelou mimo. Slovácko zbytek utkání odehrálo zkušeně a nedovolilo drama. Rok 2021 načalo výhrou a v lize zvítězilo potřetí v řadě.