Report 16. kolo - Bohemians 1905 - 1.FC Slovácko

1:3

Góly: 73. Puškáč - 25. Kalabiška, 32. Kliment (pen.), 37. Kliment (pen.)
Žluté karty: 90. Vodháněl - 77. Kalabiška 90. Kubala, 90. Nemrava
Sestava Slovácka: Nemrava - Šimko, Reinberk, Kalabiška, Kadlec - Sadílek, Navrátil, Kohút (79. Srubek), Jurečka (89. Melekestsev), Havlík - Kliment (83. Kubala)
Sestava soupeře: Le Giang - Dostál (46. Vodháněl), Hůlka, Bederka, Vondra - Hronek (63. Vacek), Jindřišek, Ljovin, Vaníček - Necid (83. Květ), Pulkrab (46. Puškáč)

Slovácko loupilo v Ďolíčku
IMG_0109.JPG

Slovácko zvítězilo popáté v řadě a natáhlo tak historicky dlouhou sérii ligových vítězství. Zápas rozhodl skvělý vstup modro-bílých do zápasu a hned tři branky Moravanů. Skóre otevřel Kalabiška, na kterého navázal dvěma góly z penalt Kliment. Slovácko si ve druhé půli zápas ohlídalo, i když snížil domácí Puškáč.

První čtvrthodina přinesla pouze náznaky šancí na obou stranách, ale k přímému ohrožení branky nedošlo. Nemravu pouze ohrožovali Pulkrab a Necid, ale domácí se neprosadili. Nakonec tak přišla změna skóre z první střely na bránu. Nákop do šestnáctky sklepl Jurečka hlavou na nabíhajícího Jana Kalabišku, který z levé strany prostřelil Le Gianga přízemní ranou na vzdálenější tyč.

Slovácko šlo nakonec do kabin za stavu 3:0, když ve 31. a 36. minutě nařídil sudí pokutový kop po faulech na Jurečku, respektive Sadílka. Míč si v obou případech postavil Jan Kliment a nemýlil se. Nejdřív poslal míč nalevo, ve druhém případě napravo.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. Slovácko si sice vytvořilo v první čtvrthodině zajímavé příležitosti, ale střely byly buď nepřesné nebo zblokované. Jako například příležitost Kalabišky, kterou srazil Necid. Slovácko mohlo zvýšit přibližně dvacet minut před koncem, kdy se utrhl Kliment a mířil k brankáři. Hattrick ale odmítl a týmově ještě vylepšil pozici pro Kohúta, ten ovšem nevystřelil a akce vyzněla do ztracena.

Na druhé straně pak branka padla, když po pohledné akci a centru z pravé strany dotlačil míč za čáru střídající David Puškáč. Hůř mohlo být o dalších pět minut později, když dostali klokani šanci snížit z penalty, ale Necid branku minul.

Závěr pak Slovácko zvládlo bravurně a Kliment si navíc vybojoval krásný brejk, ze kterého ovšem Le Gianga neprostřelil. V závěru zápasu se pak objevil na hřišti Timur Melekescev, který si tak za Slovácko odbyl první ligové minuty.

25 Vít Nemrava 90 - 1 -