Report 18. kolo - FK Jablonec - 1.FC Slovácko

Góly: 45. Petržela, 68. Kliment, 79. Cicilia
Žluté karty: 14. Hofmann, 34. Kadlec, 37. Jurečka
Červené karty: 55. Jovović
Sestava Slovácka: Nemrava - Šimko, Kalabiška, Kadlec, Hofmann - Sadílek (70. Kohút), Petržela (81. Rezek), Jurečka (81. Reinberk), Havlík (89. Kubala), Daníček - Kliment, Cicilia
Sestava soupeře: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Krob - Považanec, Schranz (80. Podaný), Kubista (46. Hrubý), Kratochvíl (46. Pleštil), Jovović - Doležal

Jan Kliment radující se z branky, foto: ČTK
202102_kliment_JABSLO.JPG

Slovácko v přímém souboji o třetí místo zvítězilo nad Jabloncem 3:0. Vítěznou branku zaznamenal v závěru prvního poločasu Petržela. Ve druhé půli navýšili proti o desíti hrajícímu Jablonci vedení Slovácka Kliment a Cicilia. Modro-bílí venku zvítězili popáté v řadě.

Dohrávka 18. ligového kola v Jablonci se hrála za slunečného až jarního počasí.

První čtvrthodina nabídla nejprve zajímavou šanci Slovácka v 7. minutě, kdy Sadílek odcentroval z levé strany do vápna, kde se do vzduchu vyšplhal Daníček. Jeho hlavička mezi tři tyče těsně nezamířila.

Na druhé straně bylo k vidění několik náznaků šancí, ale gólman Nemrava nic vážnějšího řešit nemusel.

I následující minuty přinesly podobný scénář. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale oba týmy pozorně bránily a chyběla tomu lepší finální fáze.

Střely mezi tři tyče se tak diváci dočkali až ve 38. minutě, kdy se do odraženého míče z úctyhodné vzdálenosti opřel Považanec, ale jeho ránu ukryl v rukavicích gólman Nemrava

Nakonec se slunce na obloze přeci jen branky dočkalo. V poslední minutě prvního poločasu, kdy po krásné akci přiťukl Jurečka míč na Milana Petrželu, který se nemýlil a poslal Slovácko do vedení.

Druhý poločas začal zvýšenou aktivitou domácích, ale tu přibrzdila červená karta Jovoviče. Ten ostře atakoval Klimenta na obranné polovině. Následně se hra přitvrdila, ale příliš mnoho šancí na těžkém terénu k vidění nebylo.

V 68. minutě ovšem po levé straně pronikl do vápna Sadílek, předložil míč do oblasti puntíku Janu Klimentovi, a ten poslal míč podél gólmana k tyči. Následně slovácký střelec přenechal místo na hřišti Riginu Ciciliovi.

Ten se uvedl náramně, neboť v brejkové akci převzal míč od Havlíka a obstřelem zpoza vápna směrem do šibenice překonal bezmocného Hrubého. V závěru ještě mohl zvýšit po standardce Kadlec, ale míč skočil ve vápně mimo jeho dosah. Modro-bílí na střelnici zvítězili poprvé od roku 2002.