Report 19. kolo - 1.FC Slovácko - FK Teplice

Góly: 5. Kalabiška, 88. Jurečka
Žluté karty: 45. Reinberk, 50. Jurečka, 90. Cicilia - 43. Mareš, 69. Kučera
Červené karty: 87. Droehnle
Sestava Slovácka: Nemrava - Reinberk, Kalabiška, Kadlec, Hofmann - Sadílek (83. Šimko), Petržela (74. Kohút), Navrátil (89. Divíšek), Havlík - Kubala (45. Jurečka), Kliment (83. Cicilia)
Sestava soupeře: Čtvrtečka - Vondrášek, Heidenreich, Mazuch, Droehnle - Jukl (60. Kučera), Fortelný (77. Radosta), Trubač, Žitný, Moulis (71. Černý) - Mareš (71. Macej)

20210212_SLO_TEP.JPG

Slovácko se po pauze způsobené výpadkem odloženého zápasu v Jablonci vrátilo do ligového kolotoče výhrou. Doma zvítězilo nad Teplicemi 2:0, když v každém poločase vstřelilo jednu branku. O tu první se postaral Jan Kalabiška, druhou si připsal v závěru utkání Václav Jurečka.

Slovácko vstoupilo do utkání nejlépe jak mohlo. Po krásném uvolnění Klimenta šel míč na levou stranu pro Jana Kalabišku, který elegantně obhodil gólmana Čtvrtečku a poslal domácí do vedení. Domácí následně hráli sebevědomě a kontrolovali hru. Na další šance se ovšem muselo čekat delší dobu, husté sněžení protnuly jen dvě nepřesné střely Teplic.

Modro-bílí se dokázali v mrazivých teplotách dostávat ke standardním situacím, ale Čtvrtečku výrazněji neohrozili. Havlík pálil v jednom případě nad, ve druhém na tribunu.

Na druhé straně vznikl po rohu Teplic závar, ale obrana jej vyřešila. Velkou šanci zvýšit po pohledné akci měl chvíli před poločasem Sadílek, ale míč z úhlu poslal nad.

Po pauze přišla pasáž, ve které byly o malinko aktivnější Teplice. Slovácko ovšem dokázalo dobře vykrývat prostory a Nemrava tak neměl mnoho práce.

Krásná akce Klimenta v 65. minutě mohla znamenat také zvýšení na 2:0, kličkou obešel obránce, ale poslal míč nad břevno hostující branky.

Slovácko prostřídalo, do hry se dostali Kohút, Šimko a po delší pauze také uzdravený Cicilia.

Závěr zkalil ostrý zákrok Droehnleho, který na lajně skluzem zasáhl Kohúta a po zásluze viděl přímo červenou kartu. Slovácko tak dohrávalo poslední minuty v početní výhodě a dokázalo ji využít. Centr do vápna po souboji Cicilii s obráncem Teplic Mazuchem našel Václav Jurečka a bez potíží zvýšil na 2:0.

Slovácko zvítězilo v 19. kole doma nad Teplicemi a upevnilo si svou pozici na čtvrtém místě tabulky.