Report 20. kolo - 1.FK Příbram - 1.FC Slovácko

20. kolo - FORTUNA:LIGA2020/21
U Litavky 20.02.2021 | 14:00:00
1:4

Góly: 72. Voltr (pen.) – 11. Hofmann, 23. Kliment (pen.), 70. Petržela, 90. Jurečka
Žluté karty: 44. Vilotić, 53. Kvída
Červené karty: 15. Navrátil
Sestava Slovácka: Nemrava - Reinberk, Kalabiška, Kadlec, Hofmann (88. Šimko) - Sadílek (88. Cicilia), Petržela (77. Divíšek), Navrátil, Kohút (62. Daníček), Havlík - Kliment (62. Jurečka)
Sestava soupeře: Kočí – Kvída, Tregler (C), Vilotić (46. Svoboda) – Laňka, T. Pilík (63. Januška), Lalkovič (67. Vávra), Nový (46. Antwi), Cmiljanović (29. Jan Rezek) – Voltr, Zorvan

Slovácko vyhrálo v Příbrami 4:1
2021021_PRISLO0186.JPG

Dramatický zápas 20. kola mezi Příbramí a Slováckem přinesl pět branek, dvě penalty a jednu červenou kartu. I přes početní nevýhodu způsobenou vyloučením Navrátila mělo Slovácko zápas celou dobu pod kontrolou a z Příbrami veze vítězství 4:1.

V úvodu byli o něco aktivnější domácí hráči, kteří několikrát vyzkoušeli pozornost obrany Slovácka, případně úspěšně zasahoval gólman Nemrava.

Na druhé straně se nejprve v 8.minutě objevil v šanci Jan Kliment, který dostal míč za obranu, ale následná střela mu nevyšla.

O další dvě minuty později již mohlo Slovácko slavit. Gólman domácího týmu chtěl stáhnout vysoký centr Milana Petržely z pravé strany, ale šel do prázdna a po následném centru Jana Kalabišky z levé strany se prosadil střelou do prázdné brány Stanislav Hofmann - 0:1.

V 15. minutě přišla komplikace v podobě červené karty pro Jana Navrátila, který podklouzl a zasáhl i jednoho z domácích hráčů. Sudí Berka udělil žlutou kartu a až po několika minutách ošetřování se šel podívat na VAR a změnil rozhodnutí na červený kartonek.

I přes oslabení Slovácko i nadále útočilo a ve 21. minutě vybojovalo pokutový kop, když byl v pokutovém území faulován Hofmann a následný pokutový kop s přehledem proměnil Jan Kliment - 0:2.

Ve zbytku první půle se navzdory početní převaze Příbrami hrálo vyrovnané utkání bez větších šancí na obou stranách. V samotném závěru mohl přidat třetí branku Slovácka Jan Kliment, kterého ale fantastickým zákrokem vychytal gólman Kočí.

I ve druhém poločase byl obrázek hry podobný, jak ve druhé půlce prvního dějství. Slovácko se snažilo pozorně bránit a hrozit z brejkových situací. Těm však chyběla větší přesnost ve finální fázi.

Skóre ve prospěch Slovácka se přeci jen měnilo, když v 70. minutě Milan Petržela zužitkoval přesnou přihrávku Marka Havlíka a zakončením přesně k tyči zvýšil na 3:0 z pohledu Slovácka.

Bohužel již o tři minuty později to bylo opět o dvě branky když domácí snížili z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu Michala Kadlece. Radek Voltr překonal gólmana Nemravu - 1:3.

Slovácko však kontaktní branka nepřibrzdila a následovalo několik zajímavých šancí, střela Jana Kalabišky proletěla jen těsně vedle šibenice.

V závěru utkání přeci jen domácí dostali Slovácko trochu pod tlak, ale pozorná obrana nedovolila žádné drama.

Naopak v poslední minutě Václav Jurečka využil zmatků v příbramské obraně po centru z levé strany šestnáctky od Kalabišky, když na přední tyči napálil odražený míč o horní tyč do brány! Slovácko tak v Příbrami zvítězilo 4:1.