Report 25. kolo - Slezský FC Opava - 1.FC Slovácko

1:2

Góly: 63. Kania - 73. Kliment, 88. L. Sadílek
Žluté karty: 44. Harazim - 18. Daníček, 86. Reinberk
Sestava Slovácka: Nemrava - Reinberk, Kalabiška, Kadlec, Hofmann - Sadílek, Petržela (81. Rezek), Jurečka (89. Melekestsev), Daníček - Kubala (62. Kohút), Kliment (89. Šimko)
Sestava soupeře: Digaňa - Harazim (46. Helešic), Schaffartzik, Žídek, Hrabina - Tiéhi, Večerka (89. Hnaníček) - Nešický - Lukáš Holík (74. Mondek), Smola, Kania

Slovácko otočilo zápas v Opavě

Festival neproměněných šancí a trest. I tak by se dalo zhodnotit 64 minut utkání v Opavě, kdy Slovácko inkasovalo a prohrávalo. Tým Martina Svědíka to však nepoložilo a Slovácko díky trefám Klimenta a Sadílka veze ze Slezska tři body.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně a již ve 4. minutě mohlo jít do vedení, když Lukáš Sadílek dostal ideální míč za obranu a šel sám na domácího gólmana. Bohužel zakončení šlo těsně vedle pravé tyče.

Prvních deset minut se hrálo převážně na polovině domácí Opavy, která zahrozila až v 11. minutě, ale centr do pokutového území si stáhl Nemrava.

Na druhé straně byl blízko k otevření skóre utkáni Jurečka, který si po standardní situaci nabíhal na hlavičku Kadlece, ale jeden z domácích hráčů míč odvrátil na rohový kop.

První čtvrthodinku pak zakončila rychlá akce domácích, ale k ohrožení gólmana Nemravy nakonec nedošlo.

I v dalších minutách si Slovácko vytvořilo územní převahu a několik náznaků šancí, ale ke změně skóre chyběla větší přesnost v koncovce. Střela Klimenta šla vedle tyče a o pár minut později Milan Petržela pálil nad břevno.

Ve 25. minutě nejprve domácí pálili do boční sítě a vzápětí na druhé straně čaroval Tomáš Digaňa, který vyrazil Jurečkovu střelu z hranice malého vápna. Následně pálil bez přípravy ze druhé vlny Vlastimil Daníček, míč ale zakroutil nad pravou šibenici.

Slovácko i nadále tlačilo ale ani zakončení Kubaly po centru Sadílka mezi tři tyče nemířilo. Když ve 41. minutě nemířil přesně ani Jan Kliment, tak šly oba týmy do kabin za stavu 0:0.

I druhá půle začala držením míče Slovácka, ale nakonec to byli domácí hráči, kteří jako první zahrozili, když v 55. minutě musel zasahovat Vít Nemrava po standardní situaci Nešického.

O chvíli později Jurečka překonal vyběhnutého Digaňu, ale Jurečkova střela trefila tyč.

Slovácko neproměněné šance mrzely v 64. minutě, kdy po rychlém brejku našel z levé strany Holík Kaniu, který hlavou poslal míč do sítě - 1:0.

Vedoucí branka domácí tým povzbudila a žlutomodrých bylo v následujících minutách plné hřiště.

Slovácko se však z inkasované branky oklepalo a v 74. minutě se po přihrávce Reinberka prosadil Jan Kliment, který si přehodil balón na levačku a nekompromisně zakončil - 1:1.

Za vytrvalého deště se sněhem to již vypadalo, že se již diváci další branky nedočkají, když z pravé strany odcentroval Petr Reinberk a Lukáš Sadílek s pomocí tyče dopravil míč do sítě - 1:2.

Domácí se sice v závěru snažili vyrovnat, ale Slovácko pozorně bránilo a nakonec zvítězilo 2:1 a z Opavy veze tři body.