Report 34. kolo - 1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín

2:0

Góly: 9. Sadílek, 90. Jurečka
Žluté karty: 85. Jawo
Sestava Slovácka: Bajza - Tomič, Kadlec, Hofmann - Sadílek, Petržela (77. Rezek), Navrátil (61. Jurečka), Mareček (61. Kalabiška), Havlík, Daníček - Cicilia (68. Kohút)
Sestava soupeře: Dostál - Procházka, Kolář (79. Cedidla), Simerský, Matejov (86. Potočný) - Hlinka, Fantiš, Vraštil (71. Jawo), Dramé (79. Čanturišvili) - Poznar, Martínez García (71. Janošek)

Vládci kraje. Slovácko - Zlín 2:0

Slovácko zvítězilo v posledním zápase sezony nad Zlínem 2:0. Úvodní branku modro-bílých vstřelil nádhernou ranou Lukáš Sadílek. V závěru utkání po chytré kombinaci přidal pečeť na nádhernou sezonu druhým gólem v zápase Václav Jurečka. Slovácko potvrdilo výsledky z letošní sezony a pozici vládců Moravy.

Utkání nabídlo od prvních minut svižný fotbal a 1570 diváků se rozhodně nenudilo. Radost ze vstřelené branky přišla brzy, již v 9. minutě. Petrželův brejk z pravé strany a jeho střelu ještě stihl gólman Dostál vyrazit, ale odražený míč se dostal k Sadílkovi, který následně prostřelil vše co mu stálo v cestě a svým šestým gólem v sezoně poslal Slovácko do vedení.

Následné minuty nabídly fotbal s přeléváním šancí na jedné či druhé straně, ale bez gólového efektu. Hosté ze Zlína mohli i vyrovnat, ale zakončení Fantiše hlavou mezi tři tyče nemířilo.

Ve druhém poločase mohlo přijít vyrovnání v 57. minutě, kdy Martinéz z hranice pokutového území poslal míč těsně vedle Bajzovy svatyně. Na druhé straně mířil těsně nad Michal Kohút a v síti neskončila ani hlavička Kalabišky.

Dynamické utkání nakonec nabídlo i druhou branku, když v samotném závěru po rychlé kombinaci našla kolmice Rezka, který míč naservíroval před bránu na nabíhajícího Jurečku, který pečetil na konečných 2:0.