b57w1epc138icyq

FK DUKLA PRAHA - 1. FC SLOVÁCKO    1:1 (0:1)

Branky: 14. Friedrichs

Sestava: Růžičková - Valášková (85. Pěčková), Ohlídalová, Jelínková, Friedrichs - Janíková (“C”), Krejčířová, Furiková (58. Holá) - Molková, Dubcová, Střížová

Původně se 8. kolo mělo odehrát v půlce února, ale vzhledem posunu restartu ligy bylo přeloženo na tento víkend. Soupeřem nám na Julisce byla domácí Dukla Praha. Do zápasu nemohlo kvůli zranění či karetnímu trestu nastoupit hned 9 hráček. V sestavě tak poprvé od začátku  v soutěžním utkání dostaly šanci 2 hráčky dorostenek - Terezie Ohlídalová a Sabina Střížová.

Začátek utkání patřil Dukle - hned z první akce se ocitla sama před brankářkou domácí hráčka, ale bránu těsně minula, zanedlouho měly domácí hráčky další velkou šanci, tu vychytala Růžičková. My jsme uzavřeli prvních hektických 10 minut šancí Valáškové, která skončila na tyči. Od této chvíle jsme hru zklidnili a trpělivou hrou jsme se snažili najít skuliny v bloku domácího týmu - hned ve 14. minutě se k míči v pokutovém území dostala Friedrichs a poslala náš tým do vedení. Po zbytek poločasu byl obrázek hry stejný, domácí hráčky čekaly na naše chyby v rozehrávce a spoléhaly na rychlé brejky, my jsme se snažili trpělivou rozehrávkou nacházet mezery v soupeřově obraně. Bohužel nás často brzdili technické chyby v předfinální a finální fázi. Za zmínku stojí zakončení Dubcové, která těsně minula domácí svatyni, střela Střížové, kterou domácí brankářka zlikvidovala. Poločas tak skončil 0:1.

Nástup do druhého poločasu jsme nezachytili. Soupeř byl aktivnější, jednoduchou hrou se tlačil do zakončení a nám to dělalo problémy a jen s vypětím všech sil jsme odolali bez inkasované branky. Pak se hra srovnala, bohužel jsme nedokázali podržet delší dobu míč na svých kopačkách a hra se začala přelévat z jedné strany na druhou. Naši největší příležitost v podání Střížové, která se ocitla sama na před malým vápnem, zlikvidovala domácí brankářka. Bohužel udeřilo na druhé straně - domácí se rychlou akcí dostaly k centru a míč se po zásahu jedné z obránkyň odrazil za bezmocnou Růžičkovou - 1:1. Od inkasovaného gólu se z naší hry vytratila jakákoliv lehkost a trpělivost, byl to spíše neurovnaný boj než fotbal, utápěly jsme se v komplikovaných  a zbrklých řešeních, které postrádaly myšlenku. Naopak domácím hráčkám vlila vstřelená branka novou krev do žil. Překlopit skóre na svoji stranu mohly hlavně v závěru oba týmy. My jsme pohrdli několika vyloženými šancemi - nejdřív po 70 ti - metrovém sprintu, kdy si Střížová udělala z několika domácích hráček kužely, předložila míč Janíkové na malé vápno, ta bohužel vysoko přestřelila, zanedlouho Krejčířová nastřelila břevno, dorážku zneškodnila domácí brankářka. Naši poslední šanci namířila Jelínková pouze do tyče! Tyto neproměněné šance nás mohly v samotném závěru mrzet, protože domácí si vypracovaly několik rohových kopů a následných závarů, několik střel se nám podařilo zblokovat a poslední střela zápasu šla těsně mimo naši bránu. Zápas tak skončil dělbou bodů.