Slovácko porazilo Spartacus 1:0

h95bvecp438icyq

Slovácko ve svém druhém přípravném zápase na herním soustředění ve Slovinsku porazilo maďarský tým Nyíregyháza Spartacus 1:0. O jedinou branku utkání se postaral v 6. minutě Marko Merdovič.

I když se utkání ve Slovinsku hrálo doslova na jednu branku, tak v síti skončila pouze šance z 6. minuty, kdy po rohovém kopu Marečka zakončoval Merdovič.

„Měli jsme snad šest tutových šancí, které jsme ale neproměnili. Přitom každá branka by nám pomohla zvýšit sebevědomí. Kluci pracovali dobře, ale chyběla tomu efektivita. Klidně to mohlo skončit 6:0.,“ kroutil hlavou po zápase asistent trenéra Jan Palinek.

Přitom Slovácko svého soupeře sevřelo před vlastním pokutovým územím. Nicméně, mimo jiné, velké šance měl Venca Jurečka, Vlastimil Daníček, Michal Kohút, a po gólu vovali i tutovky Dana Holzera a Rigino Cicilia.

„Samozřejmě stále se na hráčích projevuje určitá únava z přípravy. Máme ještě nějaký čas, do prvního soutěžního utkání zbývá deset dní a to si myslím ještě doladíme,“ dodává Palinek.

Nyíregyháza Spartacus – 1.FC SLOVÁCKO 0:1 (0:1)

Gól: 6. Merdovič

Sestava 1.FC Slovácko: Bajza - Šimko, Srubek (60. Hofmann), Merdovič (60. Sadílek), Tomič (60. Navrátil), Kudela (60. Havlík), Kohút (46. Kalabiška), Mareček (60. Daníček), Divíšek (46. Holzer) – Šašinka (60. Reinberk), Jurečka ((46. Vecheta) 60. Cicilia))