Ve Slovinsku finišuje předsezónní příprava

caqyd3up438icyq

Slovácko hltá tréninkové jednotky na soustředění ve Slovinsku, kde probíhá závěrečná fáze letní přípravy před sezonou, která bude pro Slovácko výjimečná. Po historicky nejúspěšnější sezóně, kdy tým zakončil soutěž na 4. místě, odstartuje sezóna pohárovým zápasem v předkole Evropské konferenční ligy na půdě bulharského Plovdivu.

„Čeká nás velice nepříjemný tým, který má vyváženou ofenzivu a defenzivu. Dostávají málo gólů a docela dost jich dávají. Cracovia byla herním stylem hodně podobná právě Plovdivu. V přípravě se snažíme vybírat soupeře, kteří mají se stylem Plovdivu určitou podobnost,“ říká trenér Slovácka Martin Svědík, který může pracovat s téměř stejným týmem jako v poslední sezóně. Ten byl navíc doplněn o další nové tváře.

Jediným hráčem ze základní sestavy, který tak opustil klub je Jan Kliment, který nakonec odešel do polské Wisly Kraków. Naopak udržet se podařilo Stanislava Hofmanna, který nakonec ve Slovácku zůstal.

„Musíme tyhle věci brát tak jak jsou. Nahradit Honzu Klimenta v podstatě nejde. Typologicky, ani co se týká kvality. Musíme pracovat s tím, co máme. U Standy Hofmanna jsme samozřejmě rádi, že to dopadlo, jak to dopadlo. Standa je důležitý hráč jak pro mužstvo, tak i pro nás trenéry. Jeho návrat je nejlepší možná varianta,“ vysvětluje Svědík, jehož tým doplnil gólman Nguyen, záložník Holzer a útočník Šašinka.

„Filip sem přišel jako jednička. Chtěli jsme ho a těší mě, že se to podařilo. Ještě je brzy dělat závěry, ale v tréninku i v přípravných zápasech potvrzuje to, co od něj očekáváme. U Holzera s Šašinkou je vidět, že nahráli pravidelně. Tohle hráče vždy poznamená. Navíc přišli do odlišného tréninkového procesu, jiných nároků. Nějaký čas to potrvá. Ale To jsme věděli a vidím u nich chuť pracovat,“ popisuje Martin Svědík, který si celkově pochvaluje práci mužstva v náročné přípravě.

„Klobouk dolů před klukama, jak pracují. Trénujeme teď kompletní. Menší problémy měl Milan Petržela, který si přišlápl palec. Do plného tréninkového procesu se vrátil Kohút. Nejdůležitější je, aby kluci byli zdraví. Tréninkový proces je náročný, ale zatím drží,“ dodává trenér Slovácka.

Photo gallery