Statistiky a zajímavosti duelů mezi Slováckem a Duklou Praha

dukla

Slovácko dnes od 18:00 hod. čeká 3. kolo MOL Cupu, ve kterém se na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti utká s pražskou Duklou. Pojďme se společně podívat na statistiky a zajímavosti vzájemných duelů.

CELKOVÁ BILANCE 1. FC SLOVÁCKO – FK DUKLA PRAHA 2011 – 2019

Celková bilance: 17 zápasů 8 - 7 – 2, 25 : 16
Domácí statistika: 8 zápasy 5 - 2 – 1, 15 : 7
Venkovní statistika: 9 zápasy 3 - 5 – 1, 10 : 9

Nejčastější výsledky: 1:0 (4x), 0:0 (3x), 2:0, 2:2 a 1:1 (2x), 5:1, 4:3, 3:2 a 2:1
Nejvíc branek za Slovácko: 6 - Došek, 4 – Zajíc, 3 – Havlík, 2 - Kerbr
Nejvíc branek za Duklu: 2 - Nestór a Pázler

Největší návštěva na Slovácku: 4.576 - 27. srpna 2011 (1. liga, 1:0)
Největší návštěva v Praze: 1.870 - 2. března 2012 (1. liga, 0:2)

Zajímavosti:

• Nejdelší série Slovácka bez inkasované branky je s Duklou v 1. lize 222 minut. Naopak Dukla dokázala udržet se Slováckem čisté konto celkem 301 minut. Tato série skončila 2. května 2014, když se v předposlední minutě dokázal střelecky prosadit Jakub Petr a vyrovnal na konečných 1:1.
  • Do podzimu 2014 nedokázalo Slovácko posledních pět zápasů Duklu porazit. Ve třech domácích zápasech Slovácko vstřelilo jedinou branku, a to zásluhou Milana Kerbra. Stalo se tak 27. srpna 2011 a Kerbrova branka byla zároveň i vítězným gólem. Pak přišlo 20. září 2014 a velká kanonáda. Slovácko rozdrtilo Duklu 5:1 a hlavní zásluhu měl ostrostřelec Došek, který dosáhl na hattrick. Slovácko tak vstřelilo Dukle víc branek než ve všech předchozích šesti zápasech dohromady. Doškovi se kanonáda do sítě Dukly zalíbila, a tak si ji zopakoval hned v následujícím domácím zápase. Slovácko vyhrálo 4:3 a k Liborovu hattricku se připojil jednou brankou Marek Havlík.
  • V domácím zápase 25. července 2015 dosáhl Libor Došek na pátý hattrick v kariéře a více jich v české lize dosáhli jen D. Lafata (9) a H. Siegl (6). V pěti slováckých sezónách vstřelil Došek celkem 52 branek z celkového počtu 125, které nasázel na české prvoligové scéně od roku 1998.
  • Ve druhé lize sehrálo Slovácko s Duklou čtyři zápasy a nikdy nebylo poraženo. Dvakrát vyhrálo a dvakrát remizovalo, při celkovém skóre 5:1. Slovácko obdrželo jedinou branku, a to od Hanuse 5. května 2008. V tomto zápase na Julisce byl stav nerozhodný 1:1. Slovácko mohlo rozhodnout, když v 87. minutě domácí Miščík nadvakrát chytil prudkou ránu Görnera. Ve třetí minutě nastavení unikl po pravé straně Racko, odcentroval a Šultes hlavou z malého vápna rozhodl o výhře Slovácka 2:1.
  • V kalendářním roce 2016 sehrálo Slovácko celkem tři zápasy s pražskou Duklou. Dva zápasy zápasy na Julisce vyhrálo 1:0 a 3:2. Doma v srpnovém duelu Slovácko jen zachránilo remizu 2:2 a to až v nastaveném časem záslouhou Zajíce. Útočník Tomáš Zajíc dokázal v posledních sedmi vzájemných duelech vstřelit čtyři branky. V historické bilanci je po Doškovi (6) nejlépe střílejícím hráčem do sítě mužstva z Dejvic.
  • Posledních dvanáct vzájemných zápasů s Duklou, Slovácko zvládlo bez prohry, a to s bilancí 7 – 54 – 0 a skóre 22:11. V těchto dvanácti zápasech vstřelilo 22 branek a z toho 10 branek vstřelilo až v poslední dvacetiminutovce utkání.
  • V posledních osmi venkovních duelech dokázalo Slovácko na Julisce třikrát vyhrát a pětkrát remizovat, při celkovém skóre 10:7. Dukla je pro Slovácko oblíbený soupeř, drží s ní neporazitelnost dvanáct posledních duelů.
  • Až do posledního vzájemného duelu 18. května 2019, když se hrálo ve skupině o udržení, nebyl nikdo vyloučen. V tomto posledním duelu uviděl na Julisce domácí Daniel Souček červenou kartu již ve 23. minutě. Udělila mu ji rozhodčí Jana Adámková za stažení unikajícího Zajíce. Zápas skončil 0:0 a Dukla obsadila poslední místo a sestoupila. Byl to její poslední domácí zápas v nejvyšší soutěži.
  • Počet udělených žlutých karet v duelech s Duklou se vyšplhal na 83, což je průměr 5 karet na zápas. Slovácko vidělo 46 žlutých a Dukla inkasovala 37.
  • V posledních pěti domácích zápasech padlo celkem 20 branek, což je průměr 4 branky na jedno utkání. Slovácko skórovalo 14x a Dukla 6x.
  • V zápase na pražské Julisce 17. srpna 2018 dokázalo Slovácko zvítězit 2:1, aniž by vstřelilo jedinou branku. Nápomocnou ruku podal domácí obránce Chlumecký, který dokázal dvakrát umístit míč do vlastní sítě.
  • Zápas Slovácko – Dukla 5:1 odehraný 20. září 2014, držel do května 2019 dva rekordy. Padly v něm dvě i tři nejrychleji vstřelené branky Slovácka. Domácí mužstvo dokázalo skórovat ve 2. a v 5. minutě zásluhou Libora Doška a ve 22. minutě přidal třetí branku Kerbr. V 1. kole nádstavbové části 2018/19 dokázalo Slovácko vstřelit do příbramské branky tři branky v rozmezí 5. až 18. minuty dvěma góly Kalabišky a jednou brankou Janoška. Tím bylo slovácké maximum zlepšeno o čtyři minuty. V zápase s Opavou ve 3. kole skupiny o záchranu padly branky již ve 2. minutě (Janošek) a v 5. minutě (Daníček), takže v tomto případě byl rekord překonán jen o pár sekund.
  • V zápasech s Duklou byly nařízeny jen tři penalty. Dvě nařídil rozhodčí Královec a jednu Jílek. V posledních třech sezónách vždy po jedné. Slovácko kopalo jednu a Havlík ji za stavu 1:0 proměnil. Úspěšní byli i hráči Dukly Schranz a Nestor. Druhý jmenovaný v srpnu 2016 zvyšoval vedení Dukly na 2:0, ale domácí Slovácko nakonec stačilo vydolovat bod po brankách Košúta a Zajíce v nastavení.