Milan Knobloch, Martin Koscelník, Michal Fukala, Marios Pourzitidis, Jan Mikula, Theodor Gebre Selassie, Filip Havelka, Andriy Yuzvak, Jakub Nečas (81. Michal Faško), Karol Meszaros (58. Imad Rondic), Michal Rabušic (71. Ondřej Novotný)

Pavol Bajza, Petr Reinberk (84. Jan Kalabiška), Michal Kadlec, Josef Divíšek, Patrik Šimko, Daniel Mareček (57. Marek Havlík), Vlastimil Daníček, Milan Petržela (57. Jan Navrátil), Lukáš Sadílek, Daniel Holzer (65. Michal Kohút), Václav Jurečka (65. Rigino Cicilia)

Žluté karty: 49. Nečas, 89. Koscelník, 90. Gebre Selassie - 8. Divíšek, 21. Mareček, 90. Sadílek

Červené karty: 69. Cicilia

Počet diváků: 2499

Sestava Slovácka: Bajza - Šimko, Reinberk (84. Kalabiška), Kadlec, Divíšek - Sadílek, Petržela (56. Navrátil), Mareček (56. Havlík), Jurečka, Holzer (65. Kohút), Daníček - Cicilia

Sestava soupeře: Knobloch - Fukala, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula - Koscelník, Nečas (81. Faško), Havelka, Mészáros (46. Rondić) - Rabušic (71. Novotný), Matoušek (62. Gembický)

7z5wihs538wf7xq

Slovácko po pohárovém zápase na půdě Lokomotivu Plovdiv zavítalo v rámci 1. ligového kola na půdu neoblíbeného Liberce, kde ještě nikdy v historii nezvítězilo. To se tentokrát podařilo a i přesto, že Slovácko dohrávalo bez vyloučeného Cicilia, tak díky trefě Milana Petrželi ze 31. minuty odváží z Liberce všechny tři body.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, bylo více na míči a snažil se těžit s nepřesností, které byly na domácích kopačkách. Dlouho však svěřenci Martina Svědíka hledali cestu k zakončení a ohrožení domácí branky.

Skóre se tak otevřelo až po půlhodině utkání, kdy Daniel Holzer přihrál z pravé strany do vápna na Petrželu, který se zkušeně obtočil kolem dvojice protihráčů a zamířil přesně na přední tyč – 0:1.

Podobný průběh měl i zbytek prvního poločasu. Slovácko bylo fotbalovější, ale dvě šance Holzera v domácí síti neskončily, a tak při odchodu do kabin svítilo na světelné tabulky skóre 0:1.

Ve druhém poločase domácí tým přeci jenom ožil a gólman Bajza musel být mnohem pozornější. Velkou šanci měli domácí v 66. minutě, kdy měl Bajza plné ruce práce po přetaženém centru z pravé strany. Gembický nic nevymýšlel a napálil míč na bránu. Pavol Bajza však střelu vytěsnil na rohový kop.

Komplikace pro Slovácko přišla v 69. minutě, kdy Rigino Cicilia viděl, po souboji s Gebre Selassiem, červenou kartu a musel předčasně do sprch. Pro domácí to znamenalo více jak dvacetiminutovou početní výhodu.

Slovácko však početní oslabení nezlomilo a i nadále pozorně bránilo. Nakonec se tlak domácích nekonal a Slovácko si tak na půdě Liberce dokráčelo k historicky prvnímu vítězství.