Filip Nguyen, Michal Tomič, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Marek Havlík (84. Patrik Šimko), Daniel Mareček (84. Daniel Holzer), Lukáš Sadílek, Milan Petržela (76. Petr Reinberk), Václav Jurečka, Michal Kohút (71. Vlastimil Daníček)

Vojtěch Vorel, Benjamin Colic, Martin Králik, Lukáš Havel, Martin Sladký, Patrik Čavoš, Petr Javorek (77. Matěj Valenta), Jakub Hora (68. Matej Mršić), Patrik Hellebrand (59. Patrik Brandner), Michal Škoda (68. Fortune Akpan Bassey), Ondřej Mihálik

Progress of the match

Počet diváků: 2953

39dd5dq65lhh7xq

Slovácko zvítězilo v prvním domácím zápase nové sezony 1:0 nad Českými Budějovicemi. V zápase měli modro-bílí velké množství šancí, o jedinou branku se ve druhém poločase ale postaral Kohút.

Slovácko začalo velmi aktivně a na soupeře nastoupilo. V úvodních pěti minutách si připravilo dvě velké šance. Nejdřív ve vápně Petržela vylepšil pozici na Jurečku, který z otočky vyprášil Vorlovy rukavice. Další příležitost měl sám Petržela, když levačkou zkusil zpoza vápna střelu z voleje, která jen o kousek minula branku.

Naši hráči se dostali do tlaku a v prvním poločase vytěžili deset rohových kopů. Jenže brankář Vorel dokázal i standardní situace ve spolupráci s obranou řešit. Velmi aktivní byl na pravé straně Tomič, přes jeho spolupráci s Petrželou šla řada útočných akcí.

Tu největší v první půli ovšem připravil nádherným pasem za obranu Petrželovi Kohút. Zkušený křídelník si pokryl míč a dostal se sám před brankáře, ale zakončil o pár centimetrů mimo. To se Slovácku málem vymstilo na druhé straně po první větší šanci Dynama v zápase. Škoda ovšem zakončoval za Nguyenova záda z ofsajdu. Hned další moment skončil střelou Marečka jen těsně mimo.

Druhou půli zahájila utažená střela Havlíka, která jen těsně minule pravý dolní roh branky. Pokus Marečka po přistrčení od Jurečky šel těsně mimo. O pár minut později Tomič předložil míč Kohútovi, ale ani on netrefil v dobré pozici pár metrů před penaltou branku.

Střeleckou nemohoucnost prolomil po hodině hry Michal Kohút, který dostal míč na střed hřiště a střelou přesně za háčky zpoza vápna nedal Vorlovi šanci zasáhnout. Následně šancí domácích mírně ubylo, ale pořád byli lépe hrajícím týmem.

V závěru utkání se ale Budějovice přece jen dostaly do hry. Málem se radovaly v 80. minutě, kdy kapitán Králik málem dopravil míč do sítě, v cestě mu ale stál Kalabiška, který balon vykopnul mimo tři tyče. Sudí VAR Zelinka nenašel záběr, který by potvrdil, že míč přešel čáru celým objemem.

V poslední desetimunutovce předvedl dva velmi dobré zákroky vytáhl Filip Nguyen. Velkou šanci měl Brandner, ale jeho pokus mířil mimo branku, stejně jako střela Basseye.

Zápas tak skončil výhrou Slovácka 1:0. Slovácko vyhrálo podruhé ze dvou ligových utkání a příští týden jej čeká zápas v Plzni.