Slovácko v Turecku: Snídaně, posilovna, hřiště, oběd, hřiště, regenerace... A k tomu sluníčko a přírodní tráva

turecko-den1

Slovácko včera navečer dorazilo do turecké Antalye, kde na svěřence trenéra Martina Svědíka čekalo slunečné počasí a teploměr ukazoval 13 stupňů. Dnes ráno se naplno rozjel tréninkový proces, který bude mimo jiné pobíhat na travnatém pažitu a doplněn bude o dva přípravné zápasy.

„Cestování proběhlo v pohodě, už jsme směr Turecko zvyklí cestovat, takže každý to strávil podle svého. Někdo si pustil film, jiní poslouchali muziku, četli si knížku a někdo spal, takže cestování proběhlo bez komplikací. I ubytování je v pohodě, někdo asi díky posunu usínal později, ale to by neměl být problém,“ přiblížil Vlastimil Daníček, který dnes poprvé vyběhl s týmem na zelený pažit.

„V pátek jsme netrénovali, ale dnes ráno jsme byli v posilovně, která je velká a máme tam vše co budeme potřebovat. Dopoledne jsme pak byli na hřišti a to bylo fantastické. Co se týče počasí, tak ráno jsme měli deset stupňů, ale bylo sluníčko, takže pocitově to bylo vyšší a velmi příjemné,“ dodává Daníček.

„Máme tady vše, co ke kvalitní přípravě potřebujeme. Nejdůležitější pro nás jsou samozřejmě přírodní tréninkové plochy, které jsou kvalitně připravené. Špičkové je i zázemí co se týče stravy a regeneračních možností,“ doplnil sportovní ředitel Veliče Šumulikoski.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA 1.FC SLOVÁCKO

3. a 4. ledna – zahájení zimní přípravy kondičními testy
12. až 20. ledna – herní soustředění v Turecku (2 zápasy)
26. až 3. února – herní soustředění v Turecku (3 zápasy)

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

14. ledna – Universitatea Craiova – 1.FC SLOVÁCKO (15:30 hod. Belek - Turecko)
18. ledna – SK Rapid Vídeň – 1.FC SLOVÁCKO (15:00 hod. Belek - Turecko)
27. ledna – SC Austria Lustenau – 1.FC SLOVÁCKO (Belek - Turecko)
30. ledna – FC LNZ Cherkasy – 1.FC SLOVÁCKO (15:00 hod. Belek – Turecko)
2. února – FK Buducnost Podgorica – 1.FC SLOVÁCKO (Belek - Turecko)

Photo gallery