Milan Petržela: V Plzni musíme být produktivnější

bm17ernz438icyq

Milan Petržela i v 38 letech patří k ligovým tahounům a nestárnoucí motorová myš vstoupila do ligové sezony vítěznou brankou na půdě Liberce, a i v zápase s Českými Budějovicemi měl na kopačce úvodní branku.

„Když pomineme smolné vyřazení v Konferenční lize s Plovdivem, tak vstup do ligové soutěže nám zatím vychází výborně a budeme na to chtít navázat i v Plzni. Nicméně nečeká nás tam nic jednoduchého,“ uvědomuje si Petržela, kterého mrzela spálená tutovka v zápase s Dynamem, kdy mu dal přesně do běhu míč Kohút, ale Petržela v zakončení těsně minul.

„Dobré je, že se do těch šancí dostávám, ale bohužel teď v zápase s Budějovicemi to šlo těsně vedle. Bylo to chvíli před poločasem a mohli jsme být ve větším klidu. Určitě by se nám dýchalo lépe, než to honit ve druhém poločase. Byli jsme aktivní, hráli jsme na jejich půlce. Měli jsme to pod kontrolou, ale v koncovce jsme nebyli přesní,“ vysvětluje Petržela, který si ve druhém poločase roli s Michalem Kohútem prohodil a po jeho přihrávce odchovanec Slovácka přeci jen otevřel skóre utkání. Další šance však zůstaly nevyužity.

„Určitě na tom v tréninku pracujeme, ale ono to každý hráč musí mít tak nějak v sobě. Buď jste zabiják nebo ne. Je pravda, že teď v těch zápasech máme příležitostí opravdu hodně, ale produktivita je špatná. V Plzni budeme muset být určitě mnohem produktivnější, pokud chceme přemýšlet o bodovém zisku, protože tam těch šancí asi mít tolik nebudeme,“ uvědomuje si Petržela.

Viktoria Plzeň má před sebou ještě pohárové utkání ve Walesu a Petržela věří, že to by pro Slovácko přeci jen nějaká výhoda být mohla.

„Já si myslím, že to nám do karet hrát může. Jsou tam nějaké absence kvůli zranění a dnes je čeká pohárové utkání. Hrají venku, takže budou mít za sebou cestování, to týmu taky nepřidá. Takže jakási výhoda to pro nás být může, ale to neznamená, že na to můžeme spoléhat. My jsme taky po zápase v Plovdivu dokázali v Liberci uspět, takže se to rozhodně nedá nijak přeceňovat,“ míní Petržela, pro kterého je návrat do Plzně vždy pikantní záležitost. Tentokrát se však již nepotká s Davidem Limberským, který ukončil kariéru.

„To mě samozřejmě mrzí. Vždy jsem se těšil na Limbu, jak budeme hrát proti sobě, ale i tak tam mám stále kamarády a všechny okolo, takže určitě to pro mě je setkání, na které se vždycky těším,“ dodává Milan Petržela.

Utkání 3. ligového kola mezi Viktorií Plzeň a Slováckem se odehraje v neděli 8. srpna od 19:00 hod. v plzeňské DOOSAN aréně.

Mentioned player: Milan Petržela Milan Petržela

Photo gallery