Zajímavosti ze zápasů Slovácka s Karvinou. Věděli jste, že...

karvina-zajimavosti

Věděli jste, že ve třech duelech sezóny 2018/2019 vedlo mužstva pět trenérů. V záři 2018 seděli na lavičkách karvinský Nádvorník a slovácký Kordula. V únoru 2019 šéfovali Svědík s Hrnčárem. Je jistě zajímavé, že trenéři Svědík a Hrnčár dosedli na lavičky svých klubů ve stejný den a to 24. listopadu 2018, kdy se hrálo 16. kolo. V nadstavbové části, v květnu 2019, zachraňoval domácí Slovácko opět Svědík, ale na lavičce hostů již seděl Straka, který vystřídal Hrnčára po prohře s Bohemians 0:3 ve 24. kole. Stejná dvojice Svědík i Straka se potkala i na podzim 2019, kdy Slovácko opět vyhrálo 2:0, tentokrát v Karviné. V současné době je na slovácké lavičce stále trenér Svědík, kdežto soupeř z Karviné má v této sezóně na své lavičce již třetího trenéra. V současné době soupeře vede Juraj Jarábek.

  • Slovácko sehrálo s Karvinou jen čtrnáct prvoligových duelů a padlo 28 branek, což je průměr 2 branky na utkání. Do pátého zápasu padly ve čtyřech duelech jen 3 branky. 
  • Na žluté karty vede Karviná 34:23, nejvíce žlutých karet viděl Daníček ze Slovácka, a to čtyři karty. V karvinském dresu je největším hříšníkem Janečka se dvěma žlutými. Jan Kalabiška viděl dvě žluté, po jedné v Karviné a jednu v bílém dresu Slovácka. Vyloučený byl jen Divíšek ze Slovácka. Stalo se v zápase 20. října 2019 v Karviné, když v 70. minutě uviděl druhou žlutou kartu. V tomto duelu nastoupili proti sobě bratři Jakub Šašinka za Karvinou a Ondřej Šašinka za Slovácko. Oba dva obdrželi žlutou kartu. Další statistiky jsou již ve prospěch Slovácka. Na střely, které trefily branku, vede 75:44 a na střely mimo branku 76:57. I v rozehrávání rohových kopů je aktivnější Slovácko, a to v poměru 78:56.
  • Slovácko drželo neprůstřelnost v délce 569 minut. To Karviná v obdobné statistice zaznamenala sérii o délce 332 minut. 
  • Karviná vstřelila celkem šest branek, jednu v prvním poločase a pět ve druhé polovině utkání. To Slovácko bylo v první půli úspěšné dvanáctkrát a po přestávce skórovalo desetkrát.
  • Předchozích čtrnáct duelů pokaždé rozhodoval jiný rozhodčí. Byli to arbitři: Berka, Cieslar, Černý, Franěk, Hrubeš, Klíma, Královec, Lerch, Orel, Proske, Pechanec, Příhoda, Rejžek a Szikszay. Také patnáctý duel bude řídit jiný sudí. Rozhodovat bude Marek Radina. 
  • Ve vzájemných duelech bylo nařízeno šest pokutových kopů. Pět bylo ve prospěch Slovácka. Všechny zahrával Vlastimil Daníček a pokaždé byl úspěšný. Naopak karvinský Michal Papadopulos branku minul a tak 16. ledna 2021 Slovácko neinkasovalo a zvítězilo 2:0.
  • Od února 2019 do května 2021 bylo sehráno šest zápasů. Všech šest zápasů skončilo vítězstvím Slovácka v poměru 2:0. Čtyři zápasy se odehrály v Uherském Hradišti, dva v Karviné. Až ten poslední v listopadu 2021 skončil remízou 2:2, ale Slovácko alespoň dodrželo normu dvou vstřelených branek. V posledním vzájemném zápase opět skončilo utkání oblíbeným skóre 2:0 ve prospěch našeho Slovácka.