Sadílek: Minulou sezonu nám tam padalo skoro všechno, nyní se na to nadřeme

axbe1dfk538icyq

Poslední ligové utkání na půdě Viktorie Plzeň nedopadlo podle představ a hráči chtějí na špatný výkon dát co nejdříve zapomenout - „jeden z nejhorších zápasů, co jsme zahráli,“ říká záložník Lukáš Sadílek a vyhlíží utkání s Hradcem Králové.

„Chceme si zlepšit reputaci po posledním zápase v Plzní, protože co jsem tady zažil, tak to byl snad jeden z nejhorších zápasů, co jsme zahráli a potřebujeme to odčinit. Hrajeme doma, takže by bylo fajn, kdybychom to zvládli a naladili se opět na vítěznou vlnu,“ přeje si Sadílek, který si špatný výkon v Plzni nedokáže vysvětlit.

„Asi se to někdy stane, že přijde zápas, kdy to prostě nejde. Na druhou stranu jsme bojovali i v oslabení, a i když to nešlo fotbalově, tak jsme tam mohli uhrát alespoň bod, ale takový zápas může být jeden za sezonu, takže v zápase s Hradcem se to nesmí opakovat,“ varuje Sadílek, který si je však vědom faktu, že nováček z Hradce Králové v letošní sezoně ještě neprohrál.

„Ještě neprohráli a viděl jsem nějaké pasáže z jejich zápasů a musím říct, že je to kvalitní tým, který hraje slušný fotbal. Nečeká nás nic jednoduchého, ale tak to v lize prostě je a my chceme vyhrát. Nic jiného nebereme,“ pokračuje Sadílek.

Zatímco v minulosti Slovácko bojovalo o záchranu, tak po loňské sezóně se v očích soupeřů tým změnil a je pasován do vyšších pater ligové tabulky.

„Pro nás je dobře, že nás v lize začínají brát vážně, ale je potřeba udržet nějakou výkonnost. Za to postavení vděčíme úspěšné loňské sezóně, ale nechceme, aby to skončilo u jedné sezóny. Naopak, chceme tu naši pozici potvrzovat."

Zatímco v přípravě patřil Sadílek k nejproduktivnějším hráčům, tak v letošním ligovém ročníku na "čísla" stále čeká .

„Mrzí mě, že jsem zatím týmu v těch třech zápasech nepomohl brankou, nebo asistencí. Je potřeba to prolomit. Někdy stačí náznak, a pak už to jde, ale je potřeba to prolomit. Teď se celkově v koncovce trápíme. Minulou sezonu nám tam padalo skoro všechno a nyní se na to strašně nadřeme, ale musíme tomu jít naproti a já věřím, že to prolomíme,“ říká odhodlaně.

„Trenér nás nabádá, abychom víc stříleli a snažíme se pracovat na tom, abychom byli kvalitnější v šestnáctce. Na zlepšení samozřejmě pracujeme, a jak jsem říkal, je potřeba to prolomit,“ přibližuje a věří, že v nedělním zápase se tým bude moci opřít i o fanoušky.

„Hrajeme doma, takže doufáme, že společně s našimi fanoušky utkání zvládneme a užijeme si další vítěznou děkovačku,“ dodává Sadílek.

Utkání 4. ligového kola mezi Slováckem a Hradcem Králové se odehraje v neděli 15. srpna od 16:00 hod. na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti. 

Mentioned player:
Lukáš Sadílek Lukáš Sadílek

Photo gallery