Trenéra Svědíka těší stoprocentní domácí bilance - "Vstup do soutěže je uspokojivý"

fnctjk2r4mt0ryq

Tento víkend si fanoušci Slovácka od fotbalu odpočinou, alespoň od toho klubového, protože českou nejvyšší soutěž přerušila reprezentační přestávka, to však neznamená, že je v kabině A-týmu klid.

„Máme tři reprezentanty, kteří odjeli na srazy, takže se připravujeme bez nich. Příprava probíhá tak, abychom měli mikrocyklus s modelovým zápasem, hraje i B-mužstvo, takže podle toho budou hráči vytížení a v rámci tmelení kolektivu si kluci zahrají paintball,“ přibližuje trenér Martin Svědík.

Slovácko v reprezentační přestávce pobývá v ligové tabulce po šesti odehraných kolech na 4. místě za Spartou, Plzní a Slavií.  

„Co se týká vstupu do soutěže, tak ten je z našeho pohledu uspokojivý. Pro nás je důležité, že jsme si udrželi stoprocentní bodovou bilanci v domácím prostředí a máme čtyři plusové body z venkovních zápasů. Na druhou stranu nedělal bych z toho nic velkého, protože samozřejmě víme, kde jsme měli rezervy, a kde jsme v některých zápasech mohli získat víc,“ pokračuje Svědík.

Slovácko v úvodních kolech často dohrávalo v oslabení a ve statistice červených karet patří vůbec k nejtrestanějším týmům. V úvodních šesti kolech dohrávalo bez vyloučeného hráče hned ve čtyřech zápasech. Trenér Slovácko to již považuje za uzavřenou kapitolu a věří, že statistika vyloučení nebude již pokračovat ve zmíněném trendu.

„My jsme si k tomu něco řekli, zabývali jsme se disciplínou celého mužstva, včetně lavičky, ale už je to za námi,“ dodává Svědík.