Stanislav Hofmann: Slavia je silná jako celek, mají velké množství variant

zl6mc0bj11cp5zq

Slovácko se připravuje na víkendové utkání v Praze, kde se v neděli od 19:00 představí na půdě mistrovské Slavie. Liga má za sebou reprezentační přestávku, ve které hráči intenzivněji potrénovali.

„Dobře jsme potrénovali, v týdnu jsme měli trochu více tréninkových jednotek a měli jsme tam i stmelovací akci, kdy jsme vyrazili na Paintball. V závěru týdne byl modelový zápas a o víkendu jsme měli individuální plán a prostor pro regeneraci,“ přibližuje obránce Stanislav Hofmann a vyhlíží utkání na půdě Slavie Praha, která v posledních třech sezónách ovládla fotbalovou ligu.  

„Slavia bude určitě favoritem, a hlavně doma jsou velmi silní, takže nás čeká jedno z nejtěžších utkání v sezóně. Minule jsme tam prohráli celkem vysoko, takže máme co napravovat,“ vrací se Hofmann k loňskému utkání na Slavii, kde Slovácko prohrálo 0:3.

„Vůbec nám tam nevyšel vstup do zápasu a hned v úvodu jsme prohrávali brankou z penalty. Zvládnout vstup do zápasu a být produktivní. To je cesta k úspěchu. V posledních zápasech jsme si vytvořili dost šancí, ale nedokázali jsme je přetavit v góly. Na Slávii určitě nebudeme mít tolik šancí. Musí se to sejít, pak máme šanci uspět,“ hledá recept obránce Slovácka.

Slavia v posledním ligovém zápase překvapivě remizovala v Karviné, navíc jí nevyšly ani zápasy v Evropě. Spoléhat na to však, podle Hofmanna, Slovácko rozhodně nemůže.

„Je pravda, že se pomaleji rozjíždějí, ale doma jsou velmi silní. Uvidíme, v jaké nastoupí sestavě. Mají tolik hráčů, že člověk ani neví koho postaví. Slavia je silná jako celek a připravovat se na konkrétní hráče je složité, mají velké množství variant,“ vysvětluje Stanislav Hofmann, který vstup Slovácka do ligové soutěže hodnotí pozitivně.

„Myslím si, že vstup do soutěže je celkem úspěšný. Doma jsme všechno vyhráli a bodově jsme na tom celkem dobře. Teď nás čekají dva důležité a těžké zápasy, tak na úspěšný start chceme navázat i po reprezentační pauze,“ dodává Hofmann.

Utkání 7. ligového kola mezi Slavií Praha a Slováckem se odehraje v neděli 12. září od 19:00 hod. na Sinobo stadium v Praze.

Mentioned player: Stanislav Hofmann Stanislav Hofmann