Slovácko na Slavii sahalo v posledních minutách po bodu

jkjx9ibn4mh0dzq
Slavia Praha Slavia Praha
2 : 1
Slovácko Slovácko

Statistiky zápasu

Góly

4. Daniel Samek – Slavia Praha

68. Stanislav Tecl – Slavia Praha

90. Filip Vecheta – Slovácko

Yellow cards

17. Milan Petržela – Slovácko

79. Filip Vecheta – Slovácko

Home team line-up – Slavia Praha

Aleš Mandous, Alexander Bah, Ladislav Takacs (89. Michal Krmenčík), Daniel Samek (56. Ibrahim Traore), Jan Bořil, Tomáš Holeš, Petr Ševčík, Ubong Moses Ekpai, Ondřej Lingr (56. Nicolae Stanciu), Lukáš Masopust (64. Oscar Dorley), Jan Kuchta (56. Stanislav Tecl)

Opponent team line-up – Slovácko

Filip Nguyen, Vlastimil Daníček, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Petr Reinberk (90. Ondřej Šašinka), Marek Havlík, Lukáš Sadílek, Daniel Mareček (46. Jan Kalabiška), Milan Petržela (66. Michal Tomič), Václav Jurečka (61. Filip Vecheta), Michal Kohút (61. Jan Navrátil)

Progress of the match

Utkání pro Slovácko nezačalo vůbec dobře, hned z první šance soupeře modro-bílí inkasovali. Po akci Ekpaie se prosadil Daniel Samek. Sešívaní do další šance vyslali Kuchtu, ale velmi dobrý zákrok předvedl Nguyen.

Pak šancí ubylo až dokud znovu neunikl za obranu Kuchta, ale stoperská dvojice Slovácka jej vystavila pohotově do ofsajdu. Ke střele se následně dostal Mareček, jenže obrana Slavie jeho pokus vyřešila sražením mimo branku. V závěru poločasu ještě pálil Sadílek, ale mimo.

Druhou půli načala akce Kuchty, ale brankou neskončila. Obrovskou šanci vyrovnat pak mělo Slovácko, když Sadílek zkušeně vyřešil brejkovou situaci a připravil tutovku Jurečkovi, toho ale zblokoval jeden z bránících hráčů.

Sám Sadílek se k další gólovce dostal o pár minut později, když skluzem zakončoval nástřel ze strany, ovšem zasáhl brankář sešívaných. Další střelu na branku Mandouse vyslal Reinberk, ale s jeho pokusem si gólman poradil.

Pražané se prosadili z ojedinělé akce, když míč dostal do branky Stanislav Tecl a zvýšil na 2:0. Modro-bílí pak nic nezabalili, ale sešívaní už hráli ve větší pohodě a Mandousovi ubylo práce. Přesto se povedlo po přihrávce Kalabišky trefit premiérovou ligovou trefou Filipu Vechetovi. Jen o centimetry mimo pak zakončoval hlavou Navrátil.