MOL Cup: Slovácko po výhře 2:1 postoupilo přes Zbuzany do osmifinále

yxpjig421o5ivzq

Slovácko splnilo povinnost a postoupilo do dalšího osmifinále MOL Cupu, když zvítězilo na půdě třetiligových Zbuzan 2:1. Za Slovácko se trefil Kohút a Jurečka.

Lepší vstup do utkání si Slovácko ani nemohlo přát, vždyť hned po pár vteřinách šlo do vedení, když Jan Kalabiška centroval do pokutového území, kde se míč dostal až ke Kohútovi, který technickou střelou poslal míč do sítě.

Slovácko i v dalších minutách drželo míč před domácí šestnáctkou a po chybě domácích mohl přidat druhou branku Navrátil se Sadílkem, ale domácí gólman svou chybu napravil a schoval míč v rukavicích.

V prvním poločase dvakrát zazvonila i branková konstrukce. Nejprve hlavičkoval po centru Havlíka do tyče Kalabiška a o chvíli později orazítkoval břevno i Lukáš Sadílek, který střílel z hranice pokutového území.

I domácí v prvním poločase několikrát zahrozili a dokonce vstřelili i branku, ale kvůli ofsajdovému postavení byla radost domácích fanoušků předčasná.

Naopak Slovácko v závěru prvního poločasu přidalo druhou branku, když Marek Havlík vybídl ke skórování Jurečku, který se nemýlil.

Ve druhém poločase mělo Slovácko územní převahu, ale s přibývajícím časem se osmělovali i domácí, kteří nakonec přeci jen skórovali, když se v 65. minutě po centru z pravé strany dostal ke střele domácí Jonáš, který prostřelil gólmana Bajzu.

Domácí tým mohl dokonce i vyrovnat, ale naštěstí Michal Kadlec v zajímavé šanci Zbuzan odkopl míč do bezpečí.

Na druhé straně mělo Slovácko několik dobrých šancí na navýšení skóre, ale hlavička Hofmanna mířila doprostřed branky a Milan Petržela a Ondřej Šašinka si nepřišli na domácího gólmana Soukupa, který je vychytal. Neprosadil se ani Josef Divíšek, který ve vyložené šanci netrefil bránu.

Slovácko tak v pohárovém utkání na půdě Zbuzan zvítězilo 2:1 a postoupilo do osmifinále.

FK ZBUZANY - 1.FC SLOVÁCKO 1:2 (0:2)
Branky: 65. Jonáš – 1. Kohút, 43. Jurečka

FK Zbuzany 1953: Soukup – Borkovec, Zákostelský (C), Novák, Houha, Hampl, Studnička, Eliáš, Eichler, Agyeman, Pouček.

1.FC Slovácko: Bajza – Tomič Hofmann, Kadlec (C), Kalabiška, Havlík, Sadílek, Mareček, Navrátil, Jurečka, Kohút