Michal Kohút: Postup je splněná povinnost, kterou jsme si zkomplikovali

1pigrcjd6ydovzq

Ten, kdo o pár vteřin nestihl výkop pohárového utkání ve Zbuzanech, tak přišel o úvodní branku utkání, o kterou se postaral Michal Kohút.

„Byla to určitě moje nejrychlejší branka v kariéře. Bylo to po pěkné akci, hned po rozehrávce jsme zatáhli míč po křídle, Kalabiška poslal míč do vápna, kde mi to ještě přiťukl Sadílek a byla z toho úvodní branka utkání,“ vrací se k prvním vteřinám pohárového zápasu na půdě třetiligového týmu Kohút.

„To bylo přesně to, co jsme si říkali, že se pokusíme dát rychlou branku, která by nás uklidnila. V prvním poločase jsme pak měli řadu dalších šanci. Bylo tam i břevno a tyč, ale střelecky se prosadil jen Václav Jurečka, a tak jsme alespoň v poločase vedli 2:0,“ pokračuje Kohút.

„Ve druhém poločase jsme dostali kontaktní branku a zbytečně jsme si to zkomplikovali a byly z toho nervy. Musím říct, že domácí byli dobře připravení a na menším hřišti jim nedocházely tolik síly, jak jsme očekávali. Naštěstí jsme si to pohlídali a postoupili,“ říká mládežnický reprezentant.

Již v neděli pak čeká Slovácko další ligové utkání na půdě Mladé Boleslavi.

„To bude úplně jiné utkání. Jednak se bude hrát na větším hřišti a Boleslav je kombinačně silná. Na druhou stranu budou chtít hrát fotbal, a to by nám mohlo vyhovovat,“ dodává s výhledem k nedělnímu utkání ve městě automobilů Michal Kohút.