Filip Nguyen, Petr Reinberk (75. Michal Tomič), Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Milan Petržela (88. Rigino Cicilia), Marek Havlík, Michal Kohút (71. Daniel Mareček), Lukáš Sadílek, Daniel Holzer (71. Jan Navrátil), Václav Jurečka

Opponent team line-up – Teplice

Jan Čtvrtečka, Denis Laňka (69. Alois Hyčka), Ondřej Mazuch, Martin Chlumecký, Tomáš Vondrášek, Jan Knapík, Robert Jukl (77. Štěpán Krunert), Pavel Moulis, Daniel Trubač, Jan Rezek (69. Matías Succar), David Černý (69. Ladislav Kodad)

Progress of the match

lpt5knup3i41d0r

Slovácko zvítězilo i v pátém domácím zápase, ale svěřenci trenéra Martina Svědíka museli tentokrát vývoj utkání otáčet. Díky dvěma trefám Reinberka a Jurečky Slovácko porazilo Teplice nakonec 3:2.

Slovácko se v páté minutě zápasu dostalo do velké šance, když po centru z levé strany propadl míč na Petrželu, ale ten z voleje přestřelil branku. Slovácko bylo aktivnější na míči, ale další velkou šanci měly Teplice a hned se prosadil Jan Rezek po přihrávce křižně přes vápno.

Pak se dvakrát po sobě dostal do střelecké příležitosti Petržela, ale pokaždé jeho pokus zblokoval bránící hráč. Modro-bílí si vypracovali soustavný tlak s velkým počtem rohových kopů, ale brankář Čtvrtečka příliš mnoho práce neměl.

Slovácko se vyrovnání dočkalo před poločasem, když si domácí vypracovali převahu ve vápně a centr na zadní tyč zužitkoval Petr Reinberk, který hlavou dotlačil míč do sítě.

Druhá půle začala pro naše barvy nejlépe jak mohla. Získaný tlak vyústil v nádhernou akci, po které Kalabiška našel Václava Jurečku, a ten prostřelil brankáře Čtvrtečku. O pár desítek sekund později mohl opět Jurečka přidat gól po chybě teplického stopera, ale branku minul.

Na 3:1 tak zvýšil až Petr Reinberk svým druhým gólem v zápase. Tomu se povedla výstavní dělovka zpoza vápna, na kterou byl brankář krátký. Nakonec byl ovšem smutným hrdinou, protože se při gólové akci Ladislava Kodada těžce zranil a hřiště musel opustit v doprovodu zdravotníků.

Mezitím se kuriózně po odrazu od Petrželových zad prosadilo Slovácko počtvrté, ale sudí viděl v jeho zásahu ruku a branku neuznal. Tým Martina Svědíka mohl v závěru zápas zlomit dalším gólem, ale šance nevyužil. Nejblíž byl trefě kroucenou střelou zpoza vápna střídající Navrátil, ale těsně minul.

Slovácko tak v 10. ligovém kole porazilo Teplice 3:2 a udrželo si domácí vítěznou šňůru i v pátém domácím zápase letošní sezóny.