Muž zápasu i nucené střídání: "Dvě branky jsem v chlapech nikdy nedal"

vf66bmfh4ypde0r

Fanoušci zvolili jako hráče utkání v dresu Slovácka autora dvou branek Petra Reinberka – „Dvě branky jsem v chlapech nikdy nedal. Možná v dorostu, ale v lize premiéra,“ hlásil po zápase odchovanec Slovácka.

Slovácko muselo v zápase s předposledními Teplicemi otáčet vývoj utkání. Sice na hřišti od prvních minut dominovalo, ale Teplice z první vážnější šance otevřeli účet utkání.

„Naštěstí jsme ke konci poločasu vyrovnali, o poločase jsme si něco řekli v kabině a přišla vedoucí branka, a pak jsme dali i na 3:1. Třetí branka nás asi trošku uspokojili a začali jsme hrát něco, co nám není vlastní. Koledovali jsme si o kontaktní branku, která nakonec přišla, ale v závěru jsme si to pohlídali a dotáhli jsme to do vítězného konce,“ hodnotí Reinberk utkání, ve kterém vyrovnával v závěru první půle a jeho trefu musel potvrdit až VAR.

„Původně jsem to chtěl hlavičkovat na zadní tyč, ale viděl jsme, že tam běží hráči a bál jsem se že bych je mohl trefit, a tak jsem to dával na přední tyč. Hned jsem viděl jak se gólman svalil za čáru i s míčem, takže jsem věděl, že branka bude platit,“ popisuje svou sedmou ligovou trefu obránce Slovácka, který si ve druhém poločase připsal i ligovou branku s pořadovým číslem osm.

„Slyšel jsem od kluků, že jsem sám, ale míč pěkně skákal, takže jsem se místo zpracování snažil, abych to trefil čistě nártem. Položil jsem se do toho a naštěstí to vyšlo,“ přibližuje svou druhou branku v zápase muž zápasu, který nakonec musel střídat kvůli svalovému zranění.

„Po autu nás tam trochu rozebrali a byl otevřený střed hřiště. Snažil jsem se ještě skluzem brance zabránit, ale míč skončil v síti. Já jsem se při tom bohužel zranil. Cítil jsem, že se mi špička zaryla do trávy a ruplo mně v lýtku a přišla bolest. Hned jsem věděl, že je zle. V pondělí mám podstoupit vyšetření, tak uvidíme jak vážné to bude,“ říkal Petr Reinberk po vítězném zápase.

HRÁČ UTKÁNÍ V DRESU SLOVÁCKA DLE HLASOVÁNÍ FANOUŠKŮ

1. kolo v zápase se Slovanem Liberec – Milan Petržela
2. kolo v zápase s Českými Budějovicemi – Michal Kohút
3. kolo v zápase s Viktorií Plzeň – Filip Nguyen
4. kolo v zápase s Hradcem Králové – Milan Petržela
5. kolo v zápase s Jabloncem – Václav Jurečka
6. kolo v zápase s Pardubicemi – Milan Petržela
7. kolo v zápase se Slavií Praha – Lukáš Sadílek
8. kolo v zápase se Zlínem – Daniel Holzer
9. kolo v zápase v Mladé Boleslavi – Václav Jurečka
10. kolo v zápase s Teplicemi - Petr Reinberk

Mentioned player: Petr Reinberk Petr Reinberk