Jan Laštuvka, Gigli Ndefe, Jaroslav Svozil, David Lischka, Jiří Fleišman, Jan Juroška (76. David Buchta), Adam Jánoš (64. Filip Kaloč), Daniel Tetour (86. Jakub Pokorný), Roman Potočný (76. Dyjan Carlos De Azevedo), Nemanja Kuzmanovič, Jiří Klíma (86. Ondřej Chvěja)

Opponent team line-up – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Milan Petržela (63. Jan Navrátil), Marek Havlík, Michal Kohút (71. Patrik Šimko), Lukáš Sadílek (90. Josef Divíšek), Daniel Holzer (71. Rigino Cicilia), Václav Jurečka

Progress of the match

th3qju3nkm431r

Slovácko v 11. ligovém kole zvítězilo na půdě ostravského Baníku 2:1 a v bitvě sousedů v ligové tabulce se dostává tři body právě před svého soupeře.

První branka utkání na sebe nenechalo dlouho čekat a již v 5. minutě mohli fanoušci Slovácka v hostujícím sektoru slavit. Tomič si navedl z pravé strany míč na střed a zpoza vápna zakončil. Jan Laštůvka jeho střelu pouze vyrazil a míč do sítě dopravil dobíhající Václav Jurečka, který zaznamenal šestou branku v sezóně.

Slovácko mělo i další příležitosti k navýšení skóre, ale gólmana Laštůvku opravdu zaměstnala až střela Lukáše Sadílka, který vypálil z hranice pokutového území a ostravský gólman musel vytáhnout jeden ze svých zákroků. O chvíli později pak Laštůvku protáhl i Milan Petržela.

I Baník měl v prvním poločase několik příležitostí, které musela řešit obrana Slovácka včetně pozorného gólmana Filipa Nguyena. Obrana Slovácka dlouho odolávala, ale po půlhodině odpískali rozhodčí, po jednom ze soubojů v pokutovém území, pokutový kop pro Baník, který ve 33. minutě proměnil Daniel Tetour.

Ve druhém poločase přišlo první větší vzrušení v 60. minutě, kdy domácí zahrávali standardní situaci po které domácí Kuzmanovič z velkého úhlu hlavičkoval do tyče. Největší gólová akce domácích přišla v 66. minutě, kdy se Ndefe na levé straně vnikl do vápna a přihrávkou na střed hledal Kuzmanoviče, který však z hranice penalty přestřelil.

V 75. minutě pak přišla chvíle Lukáše Sadílka, ke kterému se dostal míč po centru Marka Havlíka, který našel Jana Navrátila, jenž přihrál právě na Sadílka a Slovácko šlo v Ostravě opět do vedení.

V závěrečné čtvrthodině Slovácko pozorně bránilo a šance Baníku končily před pokutovým územím. Naopak Slovácko vyráželo k rychlým protiútokům, kterým však chyběla finální přihrávka. Skóre se již nezměnilo, a tak Slovácko s Baníkem zvítězilo a veze z Ostravy velmi cenné tři body.