Filip Nguyen, Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Milan Petržela (80. Ondřej Šašinka), Marek Havlík, Michal Kohút (63. Daniel Holzer), Lukáš Sadílek, Jan Navrátil (63. Rigino Cicilia), Václav Jurečka

Opponent team line-up – Bohemians 1905

Hugo Jan Bačkovský, Daniel Krch, Jiří Bederka, Josef Jindřišek, Martin Dostál, Petr Hronek (81. Kamil Vacek), Vladislav Ljovin, Jan Vondra, Jakub Fulnek, David Puškáč (73. Matěj Koubek), Vojtěch Novák (68. Ibrahim Keita)

Progress of the match

u793hb1f4hawf1rModro-bílí zvládli důležité utkání a doma zůstávají v aktuální sezoně stoprocentní. Ve 12. kole porazilo Slovácko před skvělými fanoušky Bohemians 1:0. Domácí dobývali celý zápas Bačkovského branku a v nastaveném čase se prosadil střídající Rigino Cicilia.

Slovácko začalo v prvních deseti minutách aktivně. Po centru z levé strany se dostal k hlavičce z těžké pozice uzdravený Reinberk, vrátil míč před bránu, ale spoluhráči se k zakončení nedostali.

Modro-bílí zasypali soupeře centry ze stran, ale na velkou šanci se v příjemném podzimním počasí čekalo. Bačkovského ani příliš neprověřila střela Kohúta levačkou zpoza vápna. Šanci hostů obstaral Bederka, ale prudký míč k bráně nakonec dokázal zkrotit pohotově Nguyen.

Další šanci měli naši hráči, když Petržela našel Kohúta, jehož střela mířila jen těsně mimo. Největší šance poločasu přišla krátce před přestávkou, když po centru Petržely pálil dvakrát Kalabiška, ale Bačkovský vytáhl dva pohotové zákroky a udržel stav bezbrankový.

Druhou půli začala Bohemka šancí. Novákovu ránu vytěsnil Nguyen na břevno a jen díky vynikajícímu zákroku Kadlece nedotlačili klokani míč do sítě. Slovácku pomohla střídání, hru oživili Holzer s Ciciliou a domácí začali hrát více s míčem.

Pak přišla velká šance Slovácka. Po ostrém zakončení vyrazil míč Bačkovský, ale Sadílkovu dorážku z malého vápna vytěsnila obrana Pražanů na roh. Slovácko stupňovalo tlak, ale obrana hostů odolávala. V závěru si vysloužil žlutou za zdržování brankář Bačkovský.

V nastaveném čase se Jurečka držel za hlavu, když s voleje těsně přestřelil branku klokanů, rozhodčí ovšem stejně mávnul ofsajd. Nervydrásající závěr ovšem nakonec rozbouřil uherskohradišťský stadion. Sadílkův centr těsně před Bačkovským v 90+2. minutě před brankářem píchnul do branky Rigino Cicilia.

Slovácko zvládlo důležitý zápas a zvítězilo popáté v řadě.