Petr Bolek, Antonín Křapka (52. Eldar Sehic), Lukáš Bartošák (61. Marco Tulio), Petr Buchta, Soufiane Drame, Vlasiy Sinyavskiy, Jean Mangabeira da Silva (72. Daniel Stropek), Lukáš Čmelík (46. Aleš Nešický), Kristi Qose, Gonzaga Eduardo Santos, Michal Papadopulos

Opponent team line-up – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Vlastimil Daníček (34. Rigino Cicilia), Lukáš Sadílek, Milan Petržela (65. Jan Navrátil), Marek Havlík, Daniel Holzer (78. Michal Tomič), Václav Jurečka (78. Michal Kohút)

Progress of the match

9rfxnhemj1p72r

Slovácko po šesti výhrách v řadě ve 14. kole přišlo o vedení v Karviné a ve Slezsku pouze remizovalo.

Slovácko bylo sice v úvodu utkání aktivnějším týme, ale domácí Qose v 11. minutě otočil hru na Křapku, který našel přesně v pokutovém území Papadopulose, který centr jemně tečoval ke vzdálenější tyči a brankář Nguyen byl bezmocný.

Vyrovnání mohlo přijít ve 20. Po centru Kadlece hlavičkoval Lukáš Sadílek zcela sám v pokutovém území, balon však nasměřoval nad branku Bolka. O dvě minuty později dostalo Slovácko míč do domácí sítě, ale radost Václava Jurečky měla kvůli ofsajdovému postavení jen jepičí život.

Ve 37. minutě již svítilo na ukazateli skóre 1:1, když Lukáš Sadílek našel osamoceného Stanislava Hofmanna který střelou na zadní tyči nedal Bolkovi šanci.

Následné šance Cicilia, Holzera a Kalabišky sice zůstaly ještě nevyužity, ale v 56. minutě poslední jmenovaný přeci jen poslal Slovácko do vedení, když byl zcela sám a po přihrávce Cicilia prostřelil vybíhajícího Bolka.

Slovácko mohlo v 72. minutě pečetit vítězství, ale Jurečka se po dlouhém autu Sadílka a prodloužení od Cicilia k vyraženému míči nedostal.

Trest přišel na druhé straně a v 81. minutě bylo vyrovnáno. Qose perfektně našel centrem Túlia, který rybičkou podruhé rozvlnil síť za zády Filipa Nguyena. Slovácko sice v závěru zapnulo na vyšší převod, ale gólman Bolek vychytal jak zakončení Kalabišky, tak i střelu Stanislava Hofmana.

Slovácko tak před reprezentační přestávkou pouze remizovalo v Karviné 2:2. S týmem ze Slězska se svěřenci Martina Svědíka střetnou již tento pátek od 17:00 hod. podruhé, tentokrát v rámci osmifinále poháru MOL.