Filip Nguyen, Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Marek Havlík, Lukáš Sadílek, Milan Petržela, Michal Kohút (60. Rigino Cicilia), Daniel Holzer (74. Jan Navrátil), Václav Jurečka (85. Ondřej Šašinka)

Opponent team line-up – Viktoria Plzeň

Jindřich Staněk, Radim Řezník, Luděk Pernica, Lukáš Hejda, Milan Havel, Pavel Bucha, Lukáš Kalvach, Jan Kopic (63. Pavel Šulc), Jan Sýkora (85. Filip Kaša), John Mosquera (74. Joel Ngandu Kayamba), Jean-David Beauguel (85. Tomáš Chorý)

Progress of the match

fpcb3eqzx6vn3r

V zápase 17. ligového kola viděli fanoušci celkem pět branek, ale ve dvou případech byla radost fanoušků Slovácka předčasná, protože při vyrovnávací brance na 1:1 nakonec sudí po čtyřech minutách branku zrušili pro údajnou hru rukou Michala Kohúta. Vyrovnání se Slovácko nedočkalo ani po změně stran. V 53. minutě sice diváci opět slavili Jurečkovu trefu, ale radost trvala pouze dvě minuty, kdy se do situace opět vložil VAR a na světelné tabuli opět svítil stav 0:1. Do třetice se již Slovácko radovalo, ale zakončení Šašinky v 93. minutě přineslo jen snížení na konečných 1:2.

Slovácku nevyšel vstup do zápasu a ve 45. vteřině prohrávalo po rohovém kopu, kdy se míč dostal k volnému Havlovi, který z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě. Slováckém rychlá branka poněkud otřásla a dostávalo se do hry pozvolna, ale s přibývajícím časem přebíralo iniciativu. Vyrovnání přišlo ve 34. minutě, kdy po přihrávce od Michala Kohúta prosadil střelou přesně k tyči Marek Havlík. Bohužel radost fanoušků byla předčasná a po čtyřech minutách zkoumání na videu sudí branku zrušili pro údajnou ruku Michala Kohúta.

Slovácko však v závěru poločasu zabralo a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Nejprve chyběl krok Jurečkovi po centru Kalabišky a o chvíli později zachránil Plzeň gólman Staněk po hlavičce Kohúta. Kohút mohl skórovat i vzápětí, ale po centru Reinberka poslal míč pouze do tyče.

Slovácko vstoupilo aktivně i do druhého poločasu, ale hlavička Jurečky skončila v rukavicích Staňka a následnou hlavičku Kohúta gólman Plzně fantasticky vyrazil.

Tlak Slovácka vyvrcholil vyrovnávací brankou Jurečky, který zužitkoval přesný pas od Kadlece a s pomocí tyče překonal Staňka, ale sudí po následném přezkoumání videa branku odvolali kvůli ofsajdovému postavení hráče Slovácka.

Slovácko bylo fotbalovější, ale Viktorka efektivnější a v 68. minutě zužitkoval svůj důraz Jean David Beauguel, který se nemýlil a Plzeň rázem vedla o dvě branky.

Slovácko se snažilo o kontaktní branku a přispět k tomu mohl Cicilia, který nejprve v 72. minutě donutil aktivním napadáním k chybě obránce Plzně, který ho nastřelil, ale Cicilia následně branku přestřelil.

Mezi tři tyče bohužel nemířila ani střela Michala Kadlece z 81. minuty. Kapitán Slovácka si vyměnil míč s Ciciliou, ale následné zakončení šlo těsně vedle tyče. V samotném závěru se sice Slovácko dočkalo kontaktní branky, když Havlík našel Reinberka, který vypálil a Ondřej Šašinka tečoval míč za Staňkova záda. Bohužel branka z 93. minuty přišla příliš pozdě, a tak Slovácko doma podlehlo Viktorii Plzeň 1:2.