Filip Nguyen vyhlíží utkání s Hradcem Králové, ve kterém chce tým odčinit dvě nešťastné prohry

n7m2tazr2rors3r

Po dvou nešťastných prohrách čeká Slovácko v dalším ligovém kole nováček z Hradce Králové. Gólman Filip Nguyen očekává náročné utkání, ale věří, že Slovácko zápas na půdě nováčka zvládne.

„Je to nováček, mají takový ten nováčkovský lauf a hrají dobrý fotbal. Je vidět, že trenér Koubek je odborník a umí tým takticky dobře připravit. Z tohoto pohledu to bude těžké. Kádr mají dobře poskládaný a výsledkově se jim daří. Ale to mnohdy u nováčků bývá. I Pardubice v minulé sezóně byly překvapivě vysoko a letos je to horší. Určitě nás v Mladé Boleslavi nečeká nic jednoduchého. Dva zápasy jsme výsledkově nezvládli, takže musíme zabrat a nebereme nic jiného než tři body,“ říká Nguyen.

Slovácko jede do Mladé Boleslavi, kde je Hradec Králové v azylu, po dvou prohraných zápasech, které týmu nevyšly hlavně výsledkově.

„Když se na ty zápasy podíváme, tak Budějovice jsme vlastně sedmdesát minut do ničeho nepustili, a bylo to o našem kolapsu. V zápase s Plzní jsme dostali branku v první minutě a ve druhém poločase byli jednou před naší brankou a dali gól. Ten, kdo ten zápas viděl, tak musí uznat, že jsme Plzeň drtivě přehrávali a asi se i divil, protože to asi hodně lidí překvapilo,“ pokračuje Nguyen, který si již zvykl, že kvůli pandemii se hlavně v zimním období hraje před velmi omezeným počtem diváků.

„Za poslední rok jsem si na to už zvykl. Teď byla škoda, že s Plzní mohlo jen tisíc lidí, protože by určitě bylo plno a to utkání by mělo i jiný náboj a věřím, že by to nakonec i jinak dopadlo. Ale to, že v Mladé Boleslavi bude méně diváků náš výkon určitě neovlivní,“ dodává Filip Nguyen.

Utkání 18. ligového kola mezi Hradcem Králové a Slováckem se odehraje v sobotu 11. prosince od 15:00 hod. na Městském fotbalovém stadionu v Mladé Boleslavi.

Mentioned player:
Filip Nguyen Filip Nguyen