Zajímavosti ze zápasů s Hradcem Králové. Věděli jste, že...

bl4d768u5cr0x3r

Věděli jste, že… Vítězství v poměru 5:0 nad Hradcem 11. května 2003 je nejvyšší prvoligovou výhrou v historii Slovácka, současně se stejnou výhrou nad Plzní na podzim 2000 a vítězstvím nad Zbrojovkou na jaře 2014. Přímým aktérem tohoto vysokého vítězství v roce 2003 byl Veliče Šumulikoski. V současné době je manažerem slováckého týmu.

• Slovácko neprohrálo s Hradcem devět soutěžních utkání v řadě (včetně čtyř zápasů ve 2. lize), až přišel 14. duben 2012 a domácí prohra 0:3 i díky hattricku hostujícího Štěpána (16., 65. a 70. minuta).
  • Všechny čtyři druholigové duely v letech 2007 – 2009 skončily stejným výsledkem a to 1:1. V zápasech odehraných v Hradci dokázal domácí tým pokaždé vyrovnat až v poslední minutě. Pikantní závěr zápasu v Hradci byl 7. října 2007, kdy slovácký Šultés vstřelil vedoucí branku v 89. minutě a stejně to na výhru nestačilo, protože o minutu později srovnal domácí Rezek.
  • Nejdelší sérií 210 minut bez inkasované branky mělo Slovácko v období červenec 2010 až duben 2012. Naopak nejdelší období bez vstřelené branky do sítě Hradce trvala do posledního vzájemného duelu v Uherském Hradišti, kdy v 79. minutě skóroval Tomáš Zajíc a snížil na 1:2. Tato negativní série trvala od 5. května 2013 a trvala celkem 168 minut. Tehdy naposledy Slovácko porazilo Hradec v poměru 3:2. Střelcem poslední branky byl Jiří Valenta v 84. minutě tohoto hradeckého utkání.
  • Slovácko vyšlo střelecky naprázdno ve čtyřech duelech a Hradec Králové nevstřelil branku v pěti zápasech.
  • Hradec dokázal v patnácti prvoligových a ve čtyřech druholigových zápasech dát více než jednu branku jen v šesti zápasech. V pěti případech to znamenalo jeho prvoligovou výhru nad Slováckem (doma 2:1, 2:1, 2:0 a v Uh. Hradišti 0:3 a 1:3), ale 5. května 2013 naopak ani dvě vstřelené branky neodvrátily domácí prohru 2:3 a následný sestup Hradce do druhé ligy.
  • V posledních jedenácti duelech, po návratu Slovácka do 1. ligy, je vzájemná bilance Slovácka s Hradcem následující: 4-2-5, 10:15. V posledních osmi vzájemných zápasech nedokázal východočeský soupeř skórovat jen v tom posledním, který se odehrál 15. srpna 2021.
  • V posledních pěti domácích zápaech na stadionu Miroslava Valenty se Slovácku nedařilo. Dosáhlo jen na jedno vítězství 1:0, jeden nerozhodný duel 1:1 a hned třikrát Hradec odjížděl se třemi body po výsledcích 0:3, 0:1 a 1:3.
  • Patnáct zápasů rozhodovalo celkem dvanáct rozhodčích. Dvakrát utkání řídila trojice Bejlek, Jílek a Zelinka. V zápasech bylo uděleno celkem 63 žlutých karet. Slovácko obdrželo 37 napomínání. Po třech žlutých kartách vyfasovali Košút, Kubáň a Šumulikoski. Ten viděl první žlutou kartu 28. dubna 2002 a poslední třetí 13. května 2017, takže rozmezí více než patnácti let! Hradec Králové viděl žlutou kartu ve 26 případech. Nejčastějšími hříšníky byli Zemánek a Žonra s dvěma kartami. Je jistě zajímavé, že žluté napomínání viděli otec i syn - Pavel Černý. Ve vzájemných zápasech bylo vyloučeno pět aktérů. Na straně Slovácka Pavelka, Mareček a trenér Svědík a na straně Hradce Harba a Kubeš.
  • Slovácko zahrávalo tři pokutové kopy. Ve dvou případech bylo úspěšné. 27. října 2002 se radoval Jiří Kowalík v 51. minutě a srovnal na konečných 1:1 v Hradci a 16. listopadu 2016 doma Tomáš Zajíc v 79. minutě jen korigoval konečný stav na 1:3. Za Hradec byl úspěšný již ve třetí minutě zápasu domácí Pázler. Ten připojil i druhou branku a stvrdil tak výhru 2:1. Jediným neúspěšným exekutorem penalty byl Jiří Kowalík. V zápase 11. května 2003 na Širůchu v 66. minutě za stavu 3:0 zaváhal. Jenže do konce zápasu se rehabilitoval dvěma přesnými zásahy a pomohl k rekordní výhře 5:0.