Michal Kadlec: Doufejme, že už jsme si smůlu vybrali. Zápasy s Jabloncem jsou vždycky vyrovnané a rozhodují detaily

w0huh8sw6ww374r

Slovácko čeká v sobotu poslední ligové utkání roku 2021. Na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti se odehraje souboj s Jabloncem a tým bude chtít úspěšný rok 2021 zakončit výhrou.

„Chceme zakončit půlrok vítězstvím, aby se nám i dobře přezimovalo během svátků a volna. Máme za sebou tři zápasy, ve kterých jsme získali jenom bod, ale ty zápasy, až na Hradec, byly herně dobré. Bohužel nám nevyšly hlavně výsledkově, což je škoda, protože jsme tak znehodnotili některé výkony, které jsme předváděli před tím. Už je to za námi, rozebrali jsme to, musíme se v některých fázích zlepšit, zase třeba neobdržet branku a dohrávat zápasy chytřeji. Doufejme, že se nám to podaří a podzim, který byl mimořádný, zakončíme výhrou,“ přeje si kapitán Michal Kadlec.

Na Slovácko dorazí ambiciózní Jablonec, který podzimní část soutěže strávil v základní skupině Konferenční ligy, kde do poslední chvíle bojoval o postup ze skupiny. V lize se však jablonečtí trápí, když jim patří až 13. pozice v ligové tabulce.

„Jsou tam, kde nechtějí být, a kde si nikdo nemyslel, že budou. Ono to tak někdy bývá, že ti nevyjde pár zápasů, a když jsi dole, tak se tam plácáš a špatně se z toho dostává ven. To ať si vyřeší v zimní pauze a ať potom klidně začnou vyhrávat, ale teď je budeme chtít porazit,“ pokračuje Kadlec, který si je však vědom kvality soupeře.

„Zápasy s Jabloncem jsou vždycky vyrovnané a rozhodují detaily. My na to musíme být nachystaní. Určitě má Jablonec kvalitní tým, ale to máme i my a spíš se budeme soustředit na sebe, protože to bude o nás a myslím, že máme na to, abychom je doma porazili,“ vysvětluje zkušený kapitán týmu.

Slovácku poslední tři zápasy nevyšly výsledkově, když získalo pouhý bod. Kadlec věří, že tým si již smolné období vybral a naváže na úspěšný podzim.

„Ono to bylo i stylem hry. Dostali jsme se do toho trochu sami. Byli jsme aktivnější než před tím, soupeři hráli na brejky a my museli tvořit a dobývat. Zpětně, když se na to dívám, tak Budějovice, to se prostě nesmí stát. V zápase s Plzní to bylo hlavně o tom, že když prostě dostanete v první minutě branku, tak musíte dotahovat, musíte něco vymyslet, takže jsme to otevřeli. V zápase s Hradcem nás pak srazily dvě penalty. Doufejme, že to bylo smolné období, které už je snad za námi, protože jsme góly dostávali z minima šancí soupeře, který vytěžil z minima maximum. I takové období někdy přijde. Pořád musíme myslet na to, že máme za sebou výborný rok. V posledním zápase na to chceme navázat, vyhrát a udělat si hezké volno a Vánoce,“ dodává Michal Kadlec.