Slovácko zakončilo rok 2021 výhrou 2:1 nad Jabloncem a přezimuje na čtvrtém místě

Home team line-up – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Michal Kohút (69. Vlastimil Daníček), Lukáš Sadílek (83. Patrik Šimko), Jan Navrátil (72. Rigino Cicilia), Marek Havlík, Milan Petržela (83. Daniel Holzer), Václav Jurečka

Opponent team line-up – Jablonec

Jan Hanuš, Libor Holík, Jaroslav Zelený, Tomáš Hübschman, Jakub Martinec, Jakub Považanec, Antonín Vaníček (82. Tomáš Smejkal), David Houska (82. Torfiq Ali-Abubakar), Miloš Kratochvíl (76. Vojtěch Kubista), Michal Surzyn, Martin Doležal

Progress of the match

r8ml49q67j4nb4r

Slovácko bylo v úvodní čtvrthodince o něco aktivnějším celkem a snažilo se tlačit do předbrankového prostoru. Snaha ve 12. minutě vyústila v gól Václava Jurečky, který se po souboje Kalabišky s obráncem zmocnil míče a prostřelil brankáře přesnou střelou k tyči.

Po necelé půlhodině hry vedl nadějné přečíslení Kohút. Nakonec zvolil střelu zpoza vápna, která zamířila mimo. Další šance přišla po krásné spolupráci Kalabišky s Navrátilem, kterému míč vrátil ve vápně Petržela, ale jeho střelu chytil Hanuš. Navrátil se dostal ke střele následně zpoza vápna a skvěle trefený halfvolej zamířil jen těsně mimo roh brány.

Slovácko tlak k zvýšení nevyužilo a po ojedinělé akci se Jablonec radoval z vyrovnání. Vaníčkův tečovaný míč zavřel na zadní tyči Tomáš Hübschman a prostřelil Nguyena.

Domácí mohli vedení získat zakrátko zpět. Před Hanušem bylo živo díky několika standardkám. Obrovský tlak vyvrcholil dělovkou Tomiče zpoza vápna, která málem přelomila břevno. Ani z dorážky ovšem míč do sítě modro-bílí nedopravili.

Pořádné drama nabídl druhý poločas. Nejdříve po standardní situaci vynikajícím zákrokem proti Zelenému podržel tým Nguyen a pak po centru Havlíka překonal brankáře soupeře Milan Petržela – 2:1.

Tlak našich hráčů ovšem opadl a nakopávanými míči se dopředu dostávali hosté. Rychle na slovácký gól odpověděl Považanec, ale po dlouhém zkoumání gól odvolal VAR kvůli ofsajdu. O pár minut později se stejná situace opakovala, Kratochvílův gól také ovlivnil ofsajd.

Poslední dvacetiminutovka byla hodně nervózní, ale nakonec Slovácko dokázalo utkání dovést k výhře a v závěru ještě měli šance pojistit vedení Jurečka a Daníček, ovšem neuspěli.