Slovácko v úvodním zápase herního soustředění v Chorvatsku remizovalo s Rijekou 1:1

jcd4qg1a7rc26r

Slovácko v prvním přípravném zápase na herním soustředění v Chorvatsku remizovalo s účastníkem evropských pohárů a aktuálně druhým týme chorvatské ligy HNK Rijeka 1:1.

První velká šance na sebe nenechala dlouho čekat a ve 2. minutě se k zakončení na hranici pokutového území dostal Michal Kohút, ale jeho střelu vyrazil gólman Rijeky mimo tři tyče. Při střele navíc došlo ke střetu Kohúta s jedním z hráčů a odchovanec Slovácka musel být ošetřován.

Vedoucí branka pak přišla o čtyři minuty později, tedy v 6. minutě, kdy se po pěkné kombinační akci dostal míč k Havlíkovi, jehož střela z hranice pokutového území mířila přesně k tyči a skončila v síti – 0:1

Slovácko bylo aktivnější a drželo více míč na svých kopačkách i v dalších minutách prvního poločasu, ale bez výraznějšího efektu. V závěru prvního poločasu pak chorvatský tým hru v poli vyrovnal, ale do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Slovácko.

Na začátku druhého poločasu mohlo Slovácko přidat druhou branku, ale šance Sadílka, Kalabišky a hlavně velká příležitost Šimka zůstaly nevyužity, a tak přišel trest a hráči druhého týmu chorvatské ligy dali vyrovnávací branku v 55. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Drmič, který dostal prostor na přední tyči – 1:1.

I když v následujících minutách bylo vidět několik náznaků šancí na obou stranách, tak obrany obou týmů převyšovaly ofenzivní snahu, a tak první přípravné utkání na herním soustředění v Chorvatsku skončilo remízou 1:1.

HNK RIJEKA – 1.FC SLOVÁCKO 1:1 (0:1)
Branky: 6. Havlík – 55. Drmič

Sestava 1.FC SLOVÁCKO: Fryšták - Reinberk, Šimko (46. Daníček), Kadlec, Kalabiška (66. Holzer) - Sadílek, Šašinka (46. Tomič), Havlík – Kohút (81. Aldin), Jurečka (66. Šašinka), Holzer (46. Vecheta)