Jan Palinek: Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu. V závěru už jsme trochu cítili těžké nohy

upbyt3no3ckk26r

Slovácko má za sebou na herním soustředění v chorvatském Umagu první přípravné utkání proti aktuálně druhému týmu chorvatské ligy HNK Rijeka. V zápase nakonec padly dvě branky a oba týmy se rozešly smírně po remíze 1:1.

„Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, dali jsme branku, hráli jsme dobře hlavně prvních pětadvacet, třicet minut. Do druhého poločasu jsme vstoupili slušně, měli jsme tam šance na navýšení skóre a hlavně jasnou tutovku tam měl Patrik Šimko po standardní situaci, která však brankou neskončila. Pak Rijeka vyrovnala po rohovém kopu a v závěru už jsme trochu cítili těžké nohy. Remíza je asi spravedlivá,“ hodnotí utkání asistent Jan Palinek.

Zatímco na Moravě je momentálně sníh panují mrazy, tak na pobřeží chorvatské Istrie hráči trénují při teplotách kolem deseti stupňů.

„Počasí je tady výborné. Včera sice trochu pršelo a dnes foukalo, ale teplotně to je velmi příjemné a přírodní tráva dobře připravená,“ pokračuje Palinek, který přiblížil každodenní program týmu.

„Liší se to podle toho, jestli je ten den na programu utkání, nebo jen trénujeme. Včera ráno jsme měli 7:30 snídani, v 10:00 pak byla první tréninková fáze, ve 12:30 je oběd a většinou v 15:30 je na programu druhá tréninková fáze. Pak následuje regenerace a kolem půl sedmé je večeře. Samozřejmě se to liší, jinak to bylo dnes, v den zápasu a jinak to bude v den po zápase, aby se hráči lépe zregenerovali,“ dodává Palinek.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA 1.FC SLOVÁCKO
3. ledna – zahájení zimní přípravy
15. ledna SK Hanácká Slavia Kroměříž – 1.FC SLOVÁCKO 1:5
18. ledna - odjezd na soustředění do Chorvatska
21. ledna - NHK Rijeka – 1.FC SLOVÁCKO (1:1)
25. ledna - NK Olimpia Ljubljana – 1.FC SLOVÁCKO  (15:00 - Umag)
28. ledna - NK Domžale – 1.FC SLOVÁCKO (čas bude upřesněn)