Vlastimil Daníček: Příprava není sranda pro nikoho, ale čerpá se z ní po zbytek sezóny

mmacjp8it2xe6r

Slovácko dnes od 13:00 hod. uzavře herní soustředění v chorvatském Umagu generálkou se slovinským týmem NK Domžale, který se po podzimní části soutěže nachází na šesté příčce ligové tabulky. V příštím týdnu pak již čeká hráče klasický tréninkový cyklu před ligovým zápasem.

„Bylo to náročné, ale to nejhorší jsme měli v nohách už před odjezdem na herní soustředění. Začátkem roku jsme makali na kondici. Měli jsme posilovnu i běhání v kunovském lese a tady jsme to už spíš ladili na start ligy, ale i tak jsme si tu pořádně mákli,“ říká Vlastimil Daníček, který je rád, že tým mohl v Chorvatsku využívat travnatou plochu, což by v domácím prostředí nebylo kvůli počasí možné.

„Travnatá plocha je oproti umělce obrovský rozdíl. Sice někdy je to nevyhnutelné, že někdy v Česku na tu umělku prostě musíme, a to je v Kunovicích celkem solidní povrch, ale ten rozdíl je, co se týče odskoku balónů i pohybu na hřišti velký, takže je super, že v přípravě můžeme využívat přírodní trávu,“ pokračuje Daníček, který přiznává, že příprava byla náročná.

„Příprava je od toho, abychom si dali pořádně do těla. Myslím si, že sranda to není pro nikoho, ale každý to bere tak, že je to nezbytné a čerpá se z ní po zbytek sezóny. Věřím, že se dobře připravíme a v jarní části budeme fanouškům dělat radost,“ dodává Daníček.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA 1.FC SLOVÁCKO
3. ledna – zahájení zimní přípravy
15. ledna SK Hanácká Slavia Kroměříž – 1.FC SLOVÁCKO 1:5
18. ledna - odjezd na soustředění do Chorvatska
21. ledna - NHK Rijeka – 1.FC SLOVÁCKO (1:1)
25. ledna - NK Olimpija Ljubljana – 1.FC SLOVÁCKO  3:0
28. ledna - NK Domžale – 1.FC SLOVÁCKO (13:00 - Umag)

START JARNÍ ČÁSTI LIGOVÉ SOUTĚŽE
20. Kolo: 6. února - FK Pardubice - 1.FC SLOVÁCKO (15:00 hod.)
21. Kolo: 13. února - 1.FC SLOVÁCKO - SK Slavia Praha (15:00 hod.)
22. Kolo: 19. února - FC FASTAV Zlín - 1.FC SLOVÁCKO (15:00 hod.)