Slovácko v posledním zápase přípravy podlehlo slovinskému týmu NK Domžale 1:3

txvf5phs5h3bf6r

Slovácko v posledním zápase zimní přípravy prohrálo se slovinským týmem NK Domžale 1:3. Slovácko dokázalo na začátku druhého poločasu vyrovnat Daníčkem z pokutového kopu, ale dva slepené góly v 62. a 65. minutě definitivně rozhodly o výsledku utkání.

První patnáctiminutovka nabídla tři příležitosti, ve kterých se Slovácko dostávalo do zakončení. Střely Jurečky a Kohúta byly zblokované a pokus Milana Petržely po přihrávce Petra Reinberka vytěsnil gólman gólman Mihelak.

V následujících minutách se hrálo spíše ve středu hřiště a kombinace obou týmů končila před pokutovým územím. Po půlhodině hry Slovácko zahrávalo rohový kop, na který si naběhl Stanislav Hofmann a jeho hlavička na vzdálenější tyč jen těsně minula zařízení.

O chvíli později po rychlé kombinaci zakončoval v dobré pozici Michal Kohút, ale střela mu nesedla a domácího gólmana vůbec neohrozila. Naopak na druhé straně musel dvakrát zasahovat Filip Nguyen, ale ani v tomto případě se nejednalo o nic dramatického.

Skóre se do poločasu přeci jen měnilo, a to když se přímo z rohového kopu prosadil Ibričič, který míč zakroutil na vzdálenější tyč a s pomocí větru zapadl do sítě. Slovácko se snažilo odpovědět dalekonosnou střelou ze střední vzdálenosti z kopačky Marka Havlíka, ale gólman Mihelak vyškrábl míč na rohový kop.

Vyrovnání nakonec přišlo na začátku druhého poločasu, kdy jeden z hráčů Domžale zahrál v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil Vlastimil Daníček.

Slovácko se však v následujících minutách nevyvarovalo nepřesností a chyb, po kterých soupeř nakonec znovu udeřil. Nejprve v 62. minutě překonal Nguyean hlavou Jakupovič a otři minuty později stejný hráč poslal Domžale do dvoubrankového vedení, když byl na konci precizně sehrané akce.

V 70. minutě mohl vstřelit kontaktní branku Václav Jurečka, který se ocitl před odkrytou brankou, ale jeho střelu vyhlavičkoval jeden z domácích obránců. Gólem neskončilo ani zakončení Ondřeje Šašinky o pár minut později.

Hra se v poslední patnáctiminutovce přelívala z jedné strany na druhou, ale další branka již nepadla, a tak v posledním přípravném zápase před startem jarní části ligy Slovácko prohrálo s NK Domžale 1:3.

NK DOMŽALE – 1.FC SLOVÁCKO 3:1 (1:0)
Branky: 39. Ibričič, 62. Jakupović, 65. Jakupovič – 49. Daníček (pen.)

Sestava 1.FC SLOVÁCKO: Nguyen - Reinberk, Hofmann (67. Šimko), Kadlec, Kalabiška (67. Divíšek) - Sadílek, Kohút (78. Šašinka), Havlík - Petržela (46. Daníček), Jurečka, Holzer (63. Vecheta)