Petr Reinberk: Laciné branky? Snad to pro nás byla facka a v lize i poháru to bude vypadat jinak

y83ad67e3ogko6r

Start jarní části ligové soutěže klepe na dveře a Slovácko již v neděli zavítá do Prahy, kde se ve vršovickém Ďolíčku od 15:00 hod. utká s Pardubicemi.

„První kola jsou nevyzpytatelná a asi ani terény nebudou bůhví jaké. Asi to bude hodně o bojovnost i a kompaktnosti jak v obraně, tak i směrem dopředu. Musíme hrát naši hru, jak jsme ukazovali ve většině zápasů na podzim. Hlavně se ale musíme vyvarovat zbytečných chyb. Ještě teď mám v živé paměti naše utkání proti Pardubicím v Ďolíčku v minulé sezóně, kdy jsme tam šli do vedení, ale pak přišel zlom a my zápas nezvládli,“ říká obránce Petr Reinberk, který potvrdil, že příprava na jaro byla velmi náročná.

„Musím říct, že zimní příprava byla opravdu náročná a měli jsme toho fakt dost. Pozitivní bylo, že na soustředění jsme mohli trénovat na přírodní trávě, což je vždycky ohromné plus. Přípravné zápasy nám však nevyšly podle našich představ. První utkání mělo ještě kvalitu, některé pasáže byly dobré, pak nás trošku doběhla únava a následující zápasy jsme moc nezvládli, ale snad to byl varovný prst,“ říká Reinberk. Slovácko v posledních dvou zápasech přípravy pokaždé třikrát inkasovalo a mnohdy se jednalo o branky laciné.

„Branek jsme dostávali víc, vlastně v posledních dvou zápasech jsme dostali vždy tři góly a celkově to nebylo ono. Únava sice byla, ale na to se vymlouvat nechceme. Trenér nás upozorňoval, že jsme dostávali laciné branky, že to pro nás není dobrá vizitka, byť jsme do těch zápasů šli z těžkých tréninků. Snad to pro nás byla facka a v lize i poháru to bude vypadat jinak jak v obranné, tak i v útočné fázi,“ pokračuje odchovanec Slovácka, který věří, že mužstvo bude mít na start soutěže dostatek sil.

„Po příjezdu ze soustředění jsme měli volno a teď najeli do toho klasického režimu, jak jsme zvyklí v sezóně. Dnes máme dva tréninky a od zítra se budeme zaměřovat na soupeře. Na začátek nás čeká docela náročný program. V neděli Pardubice, ve středu pohár v Olomouci a o víkendu zápase ligový zápas se Slavií, takže anglický týden. Na druhou stranu je lepší hrát než jen trénovat, takže by to neměl být problém. Alespoň se ukáže, jak na tom jsme a já doufám, že se nám ten start do jara podaří,“ dodává Reinberk.

Mentioned player: Petr Reinberk Petr Reinberk