Slovácko se v bitvě se Slavií neprosadilo a prohrálo 0:1

grxu2f7r5v2b97r
Slovácko Slovácko
0 : 1
Slavia Praha Slavia Praha

Statistiky zápasu

Góly

44. Ondřej Lingr – Slavia Praha

Yellow cards

41. David Jurásek – Slavia Praha

57. Milan Petržela – Slovácko

64. Patrik Šimko – Slovácko

89. Jakub Hromada – Slavia Praha

90. Ondřej Šašinka – Slovácko

90. Ivan Schranz – Slavia Praha

Home team line-up – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič, Michal Kadlec, Vlastimil Daníček, Patrik Šimko (72. Petr Reinberk), Marek Havlík, Milan Petržela (72. Michal Kohút), Vladislav Ljovin (56. Václav Jurečka), Lukáš Sadílek, Daniel Holzer (80. Pavel Juroška), Filip Vecheta (80. Ondřej Šašinka)

Opponent team line-up – Slavia Praha

Aleš Mandous, Alexander Bah, Aiham Ousou, Tomáš Holeš, David Jurásek, Ondřej Lingr (79. Ibrahim Traore), Jakub Hromada, Petr Ševčík (90. Maksym Talovierov), Stanislav Tecl, Ivan Schranz, Peter Olayinka

Progress of the match

o5wkqyqk3hg5c7r

Utkání 21. kola začalo vlažně a prvních deset minut se hrálo především mezi šestnáctkami. Za zmínku stojí střela Holeše, kterou ale zblokoval Havlík. Slovácku se podařilo vytvořit mezi dvacátou a třicátou minutou územní převahu, ale bez výrazného ohrožení Mandouse.

Urputný kombinační boj pokračoval i v poslední čtvrthodině hry. Oba týmy se snažily tvořit, ale prim hrály defenzívy na jedné i druhé straně. Branka ale nakonec přece jen padla. Ve 44. minutě se uvolnili hosté po pravé straně a míč dopravil za Nguyena Ondřej Lingr.

Po pauze byl k vidění velmi podobný obrázek hry. Slovácko si ale přece jen postupem času proti úřadujícímu mistrovi začalo vytvářet tlak. Jeho známkou byla zvýšená frekvence centrů do vápna, ale ty dokázala obrana sešívaných spolehlivě odvracet.

V posledních patnácti minutách se podařilo hostům často kouskovat hru a pro naše hráče to znamenalo těžší práci při snaze vytvořit si tlak. Trenér Martin Svědík vrhnul na hřiště všechny ofenzivní síly modro-bílých. Smyčka kolem branky Pražanů se utahovala, ale do šestnáctky se Slovácko prakticky nedostávalo.

Až v nastavném čase musel být Mandous zasahovat. Tlak využil k dalekonosné střele levačkou Havlík a hostující gólman jen vyrazil na roh. Z toho ještě vrátil míč do ohně Kadlec, ale hosté odvrátili a získali tři body. Slovácko podruhé v sezoně doma prohrálo.

Photogallery – 21. kolo - 1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 0:1