Daniel Holzer: Už v podzimním zápase bylo cítit, že je to pro region výjimečné utkání

h06j6hdk2d0sg7r

Slovácko čeká o víkendu derby ve Zlíně, se na podzim zvítězilo 3:0. O jednu z branek se tehdy postaral i záložník Daniel Holzer, který se na derby těší, ale zároveň ho mrzí, že v prvním domácím zápase Slovácko podlehlo mistrovské Slavii.

„Byl to vyrovnaný zápas, moc fotbalové krásy však nepobral a to z obou stran. Bylo to spíš bojovnější, Slavia před poločasem dohrála jednu situaci, při které jsme zaspali a inkasovali jsme. Na druhou stranu my jsme toho v útočné fázi moc neměli, takže pro nás velká škoda a musíme se v tom zlepšit,“ vrací se záložník Daniel Holzer k nedělnímu utkání se Slavií Praha a zároveň vyhlíží sobotní derby se Zlínem, kde v minulosti rovněž působil.

„Těším se jako na každý zápas, byl jsem tam rok na hostování. Tehdy jsme tam hráli Evropskou ligu, takže něco jsem tam zažil, ale teď jsem ve Slovácku a hlavní cíl je ve Zlíně zvítězit,“ pokračuje Holzer, který se těší na atmosféru utkání.

„Už teď se Slavií byla škoda, že nebylo víc lidí, protože by nám to určitě pomohlo. Na derby již je povoleno padesát procent kapacity, tak je dobře, že to utkání bude mít atmosféru a v dalších zápasech to bude úplně puštěné a bude to ještě lepší. Na to se těším, protože ligové zápasy by měly mít diváckou kulisu a atmosféru,“ říká.

„Už v tom podzimním zápase bylo cítit, že je to pro region výjimečné utkání a bylo to vyhrocenější. Hrálo se ve výborné kulise a my jsme zvítězili 3:0. Na druhou stranu hráli jsme na dobře připraveném terénu. Teď, vzhledem k ročnímu období, to asi bude víc o bojovnosti, soubojích. V tomto to určitě bude jiné utkání,“ varuje Holzer.

Slovácko v jarní části zatím neskórovalo a i v přípravě to tam hráčům nepadalo podle představ.

„Víme, že to není úplně ono. Trenér nás nabádá, abychom se tlačili víc do šestnáctky a byli víc hladoví, takže na tom pracujeme. Doufám, že to prodáme v zápase a začne nám to tam padat,“ vysvětluje Holzer.

Slovácko má před sebou náročný program v podobě dvou takzvaných anglických týdnů, kdy vyzve soupeře dvakrát i v týdnu. Příští týden čeká Slovácko dohrávka s Pardubicemi a v dalším týdnu bude na programu semifinále poháru s Hradcem Králové.

„Měli jsme náročnou přípravu, takže po fyzické stránce bychom měli být dobře připravení. Za sebe můžu říct, že pro mě je lepší, když se víc hraje a nevidím v tom žádný problém. Odehraje se zápas, regeneruje se, a pak je na řadě taktická příprava a další utkání. Neměl by to pro nás být problém,“ dodává Daniel Holzer.

Utkání 22. ligového kola mezi Zlínem a Slováckem se odehraje v sobotu 19. února od 15:00 hod. na stadionu ve Zlíně.

Mentioned player: Daniel Holzer Daniel Holzer