Nejlepší sportovci a kolektivy Města Uherské Hradiště: Ocenění si odnesl tým dorostenek, ligové A-mužstvo i trenér Martin Svědík

oceneni

V pořadí již třiadvacáté vyhlašování nejlepších sportovců města Uherské Hradiště, při kterém se veřejnost dozvěděla jména nejlepších sportovců za roky 2020 a 2021, vyneslo opět, po roční přestávce, na světlo světa úspěchy mimořádných talentů, dominujících v různých odvětvích sportu. Nejvíce ocenění posbírali zástupci atletiky a fotbalu.

Slavnostní akt se letos uskutečnil po roční pauze, když vloni, poprvé ve více než dvacetileté historii oceňování, vystavila vyhlašování nejlepších sportovců stopku pandemie koronaviru. Na slavnostním vyhlášení ve Slováckem divadle, tak byly vyhlášení nejlepší sportovci města Uherské Hradiště za roky 2020 a 2021.

Za rok 2020 byl vyhlášen kolektivem roku tým dorostenek 1.FC SLOVÁCKO a v roce 2021 se kolektivem roku stalo A mužstvo fotbalistů 1. FC SLOVÁCKO. Trenér prvoligového celku Martin Svědík poté dominoval v kategorii Trenér roku.

Slavnostního předávání cen nejlepším sportovcům se spolu se členy vedení města Uherské Hradiště v čele se starostou Stanislavem Blahou zhostili předseda Klubu olympioniků ČOV a olympijský medailista Oldřich Svojanovský, bývalý fotbalový reprezentant Miroslav Kadlec, úspěšný fotbalový trenér František Komňacký, mnohonásobný mistr republiky v šermu šavlí Michal Trubačík nebo reprezentantka ČR v házené Kristýna Mika Salčáková.

„Uherské Hradiště může být na své sportovce hrdé. Místní sportovci výrazně napomáhají tomu, že město má v republice dobré jméno. Jsem rád, že velmi ztížené podmínky v uplynulých dvou letech, poznamenaných epidemií koronaviru, se na výsledcích našich vynikajících reprezentantů nijak podstatně nepodepsaly a že se tak mohli zapsat do sportovní historie nejen našeho města, ale i České republiky. Poděkování ale nepatří jenom těm, kteří zazářili na sportovních kolbištích, ale také všem, kteří je k vrcholovému sportu vedou, zejména rodičům, trenérům a všem, kteří sport udržují v chodu a na cestě vzhůru,“ nechal se slyšet starosta města Stanislav Blaha.