Slovácko remizovalo s ostravským Baníkem 0:0

jurecka130322
Slovácko Slovácko
0 : 0
Baník Ostrava Baník Ostrava

Statistiky zápasu

Yellow cards

45. Václav Jurečka – Slovácko

48. Ubong Moses Ekpai – Baník Ostrava

90. Gigli Ndefe – Baník Ostrava

90. Filip Kaloč – Baník Ostrava

Home team line-up – Slovácko

Tomáš Fryšták, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Vlastimil Daníček, Daniel Holzer (90. Michal Tomič), Vladislav Ljovin, Marek Havlík, Milan Petržela (83. Jan Kalabiška), Lukáš Sadílek (85. Filip Vecheta), Václav Jurečka, Rigino Cicilia

Opponent team line-up – Baník Ostrava

Jan Laštuvka, Gigli Ndefe, Jakub Pokorný, David Lischka, Jiří Fleišman, Jiří Boula (57. Dominik Janošek), Filip Kaloč, Ubong Moses Ekpai (65. Šimon Falta), Nemanja Kuzmanovič (65. Daniel Tetour), Artem Kontsevoi (79. David Buchta), Jiří Klíma (57. Ladislav Almasi)

Progress of the match

5cwjlyin60c6n8rZápas před vyprodaným stadionem začal v dobrém tempu. Jako první se do větší šance dostalo Slovácko. Cicilia vyslal Jurečku, který našel přes šíři vápna Reinberka, jehož utažená střela ale mířila do rukou Laštůvky. Na druhé straně centroval Ekpai a nebezpečný centr skrze malé vápno vyškrábl Fryšták do bezpečí.

Po úvodní velmi záživné čtvrthodince se hra srovnala a fotbalové klání se začalo více odehrávat mezi šestnáctkami. V této pasáži byl ovšem přece jen o něco iniciativnější Baník, do útoku se dostával především po své pravé straně.

Paradoxně po tlaku Ostravy mělo Slovácko dosud největší šanci utkání. Centr Petržely díky bojovnosti Cicilii propadl na Sadílka, ale ten v tutové příležitosti sám před Laštůvkou minul vzdálenější tyč. V další akci zakončoval z úhlu Reinberk, ale přestřelil.

Druhý poločas začal velkou šancí Slovácka. Havlík zahrál standardní situaci a jeho ránu tečovala zeď tak, že Laštůvka musel vytáhnout pohotový zákrok, aby míč vytěsnil mimo branku.

Ostrava občerstvila hru střídajícími hráči a snažila se o získání převahy ve středu hřiště, hra ovšem zůstávala vyrovnaná. Jednu z mála šancí v této části zápasu měl Cicilia, který dosáhl na centr Holzera, ale zakončit už nestihl.

Pak se o průnik do vápna postaral Petržela, obešel obránce, ale vystřelit se mu také nepodařilo. Po rohovém kopu hostů pak hrozil Almási, ale branku netrefil. Slovácko se dostalo ke gólové příležitosti ještě v nastaveném čase, když prudký centr Kalabišky hledal ve vápně Vechetu, ale ten v souboji s obráncem v pádu nezakončil. Mimo pak ještě zpoza vápna pálil Tomič.

Photogallery – 1.FC SLOVÁCKO - FC Baník Ostrava 0:0