Preview před sobotním domácím zápasem Slovácka se Sigmou Olomouc

sigma-foto1

Slovácko v sobotním utkání 27. ligového kola přivítá Olomouckou Sigmu, se kterou se svěřenci trenéra Martina Svědíka střetnou v letošní sezóně již potřetí. Po podzimní výhře v Olomouci 3:0 Slovácko vyřadilo Sigmu rovněž v poháru, kde o postupu rozhodovaly až pokutové kopy. Utkání je na programu po reprezentační přestávce, ve které si Slovácko zajistilo postup do finále poháru. Přepnout se na ligovou soutěž, by podle Vlastimila Daníčka neměl být žádný problém. 

„V předchozích letech jsme třeba nemohli udělat delší bodovou sérii, ale to se nyní změnilo. V tomto smyslu jsme se posunuli, udělali klubový rekord a dokážeme výsledky potvrzovat. Věřím, že nás to v pozitivním potká i nyní o víkendu. Jsme koncentrovaní a jsme si vědomi, že nemáme hotovo. Máme nějaké cíle a máme to rozjeté na obou frontách. Pořád je to rozehrané a ještě nás čeká do konce sezóny devět ligových zápasů a ty chceme zvládnout,“ říká Daníček a těší se zároveň na setkání s Janem Navrátilem, který po přestupu do Olomouce střelecky ožil.

„Na Navrce se všichni těšíme. On tady nechal obrovskou stopu, nejen jako fotbalista, ale i jako člověk. Je to super kluk a těch příběhů a zážitků s ním je tady strašně moc. A že mu to tam teď padá? Už jsme ho popichovali v SMSkách... Že mu to tady nepadalo, to bylo zase tím, že tady odvedl obrovský kus práce pro ten tým. Že se mu teď v Olomouci daří je pro něj dobře a přeji mu to. Že by pro nás měl být hrozbou a měli mu věnovat větší pozornost? To ne, my se budeme soustředit sami na sebe a budeme chtít na hřišti udávat tempo. Nebudeme se přizpůsobovat soupeři,“ dodává Vlastimil Daníček.

TVS: MAREK HAVLÍK PŘED SOBOTNÍM ZÁPASEM SE SIGMOU OLOMOUC

Výkop utkání: Sobota 2. dubna od 16:00 hod. MFS Miroslava Valenty seniora v Uherském Hradišti

Nominace rozhodčích: Rozhodčí: J. Petřík - J. Kříž, L. Matoušek (M. Radina) | VAR: V. Ondráš | AVAR: D. Černý

Porovnání statistik obou týmů v aktuální sezóně:
h4r6ab6f1gzan9r
Statistika vzájemných prvoligových utkání:

Celková bilance: 35 zápasů 11 - 12 - 12, 40 : 37
Domácí statistika: 17 zápasů  9 - 6 - 2, 24 : 14
Venkovní statistika: 18 zápasů  2 - 6 - 10, 16 : 23
Nejčastější výsledky: 1:0 (8x), 1:1 a 2:0 (5x)

Nejvíc branek za Slovácko: 4 – Jiří Valenta, 3 – Kerbr, 2 – Abrahám, Blaha, Hofmann, Ivana, Kowalík a Malár
Nejvíc branek za Sigmu: 3 – Hapal, Hubnik, Ordoš, Siegl a Schulmeister

Největší návštěva na Slovácku: 7.547 - 16. srpna 2004 (Slovácko - Sigma 1:0, 1. liga)
Největší návštěva v Olomouci: 7.653 - 21. dubna 2001 (Sigma - Slovácko 3:2, 1. liga)

hyfcu71i1gzan9r