Tomáš Fryšták (25. Jiří Borek), Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Daniel Holzer, Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Milan Petržela (62. Michal Tomič), Lukáš Sadílek (88. Patrik Šimko), Václav Jurečka, Ondřej Šašinka (46. Rigino Cicilia)

Opponent team line-up – Olomouc

Matúš Macík, Juraj Chvátal (84. David Vaněček), Vaclav Jemelka, Roman Hubník, Ondřej Zmrzlý (78. Michal Vepřek), Radim Breite, Lukáš Greššák, Tomáš Zahradníček (63. Pavel Zifčák), Kryštof Daněk (63. Mojmír Chytil), Jan Navrátil, Antonín Růsek (78. Jakub Matoušek)

Progress of the match

9nf1u0hb5u52q9r

Slovácko v moravské bitvě zvítězilo nad olomouckou Sigmou 1:0. Jediná branka utkání přišla v 65. minutě, kdy se Marek Havlík v šestnáctce zbavil bránícího Greššáka a výstavní technickou střelou k tyči nedal Macíkovi šanci…

Slovácko začalo proti Sigmě velmi aktivně. Na branku pod domácím kotlem začali modro-bílí dorážet krátce po výkopu. Nejdřív obloučkem hledal Petržela Jurečku, ale před ním na roh odvrátili obránci. Pak po centru ze strany Havlík hlavou našel Reinberka, ale jeho volej vyblokoval bránící hráč.

Po centru Sadílka hlavičkoval Jurečka na malém vápně, ale tísnili ho dva obránci a branka z toho nebyla, stejně jako později po standardce, kdy stejný hráč vysoký míč jen o pár centimetrů nedoskočil. Další Jurečkova střela po zemi k tyči našla jen připraveného Macíka.

Po úvodní dvacetiminutovce tlak Slovácka opadl a přišla i komplikace. V zimním počasí se zranil brankář Fryšták a místo něj se mezi tři tyče postavil v ligové premiéře Jiří Borek. Ten do konce poločasu řešil několik situací a všechny s přehledem. Větší šance k vidění ani na jedné straně nebyla.

Ve druhé půli bylo Slovácko opět lepším mužstvem, ale vyložené šance k vidění dlouho nebyly. Až se do šance dostal hostující Růsek a Borek proti němu skvěle vyběhl a střelu zlikvidoval. Radost tak mohla propuknout na druhé straně. Po sraženém centru Reinberka se ve vápně otočil Marek Havlík a zavěsil míč do sítě.

Slovácko hrozilo z brejků, ale ve finální fázi vždy chyběla trocha přesnosti. Jako při voleji Holzera, která mířila asi o metr nad branku. Nicméně naši hráči Olomouc nepustili do žádné vyložené šance a zkušeným výkonem si došli v chladném aprílovém počasí pro velmi cenné tři body.