Václav Jurečka: Nečeká nás nic jednoduchého. Karviná na jaře vyhrála jak na Slavii, tak i na Baníku

jurecka-pohar

Slovácko o víkendu přivítá na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti tým z Karviné. Při pohledu na tabulku se může zdát, že by to nemělo znamenat žádné větší komplikace, ale jak varuje útočník Václav Jurečka, tak rozhodně to nebude nic jednoduchého.

„Očekávám hodně těžký zápas. Hrajete s posledním, je to takové nevyzpytatelné. Na jednu stranu jsme jasný favorit, se kterým nemají co ztratit, ale na druhou stranu hrají o všechno. Je to soupeř, který bude hrát ve velkém nasazení, navíc jsou silní v defenzivní části. Myslím, že je budeme dobývat, ale Karviná na jaře předvedla slušné výkony jak proti Slavii, tak i proti Baníku. Daří se jim obírat kluby v top pětce a navíc ještě na jejich hřištích. Musíme se na ně dobře připravit,“ vysvětluje Jurečka, který na podzim právě proti Karviné zachraňoval cestu pohárem, když Slovácko vyrovnávalo až v samotném závěru utkání, které nakonec dotáhlo do postupového konce.

„Už na podzim v poháru jsme je dobývali celý zápas, ale oni se dostali do vedení a nám se vlastně podařilo vyrovnat v podstatě až z poslední šance zápasu. V prodloužení se nám podařilo je uběhat a fyzicky přehrát a Rigino Cicilia dvěma góly rozhodl o našem postupu,“ vzpomíná na pohárové utkání, díky kterému Slovácko postoupilo do čtvrtfinále, ve kterém Slovácko postoupilo přes Olomouc až přes penaltový rozstřel. Do semifinálového utkání s Hradcem Králové nejlepší střelec týmu zasáhnout nemohl, protože si v tu dobu plnil reprezentační povinnosti.

„Zúčastnit se reprezentačního srazu byla samozřejmě obrovská zkušenost. Mám dobré vzpomínky na oba zápasy, ať již ve Švédsku, tak i ve Walesu. Co se týče pohárového zápasu s Hradcem, tak jsme zrovna měli trénink, takže jsem to nemohl sledovat živě, ale realizační tým mi hlásil výsledky, a když dal Šáša na 1:0, tak jsme věřil, že máme dost zkušené mužstvo na to, abychom si to pohlídali. Utkání jsem neviděl, ale pustil jsem si pak sestřih, takže velká gratulace hráčům, jak to zvládli. Měli jsme tam nějaké zranění a před tím jsme se potýkali s covidem, takže klobouk dolů před klukama,“ dodává Jurečka.

Utkání 28. ligového kola mezi Slováckem a Karvinou se odehraje v sobotu 9. dubna od 16:00 hodin na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

Mentioned player:
Václav Jurečka Václav Jurečka